Archiwum

Powrót do strony głównej
ATOMOWY AUTOBUS
Dnia 15 września skorzystaliśmy z zaproszenia LO1 i wzięliśmy udział w projekcie "Atomowy Autobus". Gimnazjaliści odwiedzili stoiska tematyczne dotyczące promieniowania naturalnego, energetyki jądrowej, ochrony radiologicznej, energetyki oraz chemii. Wolontariusze w bardzo przystępny sposób prezentowali podstawowe zagadnienia fizyki jądrowej. Młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami działania reaktorów jądrowych, rozpoczynając od pojedynczego rozszczepienia jądra uranu do generowania prądu przez turbiny. Nie zabrakło też elementu rywalizacji, wygraliśmy sporo gadżetów w konkursie dotyczącym energetyki jądrowej. Dziękujemy za zaproszenie!!!
17.09.2014, 11:27SPOTKANIA Z RODZICAMI

Dnia 17 września (środa) od godziny 16:00
odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami/opiekunami uczniów klas I, II i III.
Zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze spotkanie z tym roku szkolnym.

Informujemy również, że żywienie w stołówce szkolnej rozpoczynamy od dnia 17.09.14 r. i odpłatność za miesiąc wrzesień wynosi: 10 dni x 3,50 zł. = 35 zł płatne do dnia 22.09.14 r.
15.09.2014, 22:31Warsztaty dziennikarskie "Na Gwizdówce".
Przywitaliśmy już nowy rok szkolny i czasu na własne przyjemności jest coraz mniej. Przed nami nowe wyzwania i solidna, systematyczna praca. Mimo to wszyscy wiemy, iż lepiej i o wiele wydajniej pracuje się na świeżym powietrzu. Stąd pomysł pań prowadzących w naszej szkole zajęcia dziennikarskie na wyjazd integracyjny uczniów należących już do kolegium BUDAnews i tych, którzy chcą wkroczyć w progi naszego zespołu.
Zobacz fotoreportaż...
Wyjazd obejmował półtoragodzinne warsztaty, ognisko z kiełbaskami oraz rozrywkę w gmachu ośrodka(kręgielnia, piłkarzyki, cymbergaj, bilard).
Podczas warsztatów młodzież zintegrowała się pracując w mieszanych grupach i wykonując zadanie dotyczące omówienia cech dobrego dziennikarza. Następnie w osobnych zespołach pracowali przedstawiciele klasy IIIC oraz klasy IB. Uczniowie klasy I przedstawili własne propozycje zagadnień omawianych na spotkaniach zespołu dziennikarskiego, a także działy, którymi chcieliby się zająć. Z kolei ich starsi koledzy wypracowywali sposoby na lepszą organizację zajęć, proponowali także osoby, które zajęłyby się konkretnymi problemami. Po warsztatach uczniowie korzystali... [więcej]
15.09.2014, 16:28Mini Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej - Polska 2014 (3 dzień)
Mini Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej - Polska 2014 (3 dzień)

Trzeci dzień zmagań na Mini Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej nie okazał się dla nas pomyślny zajęliśmy w sumie piąte miejsce w grupie i nie awansowaliśmy do dalszych gier, ale otrzymaliśmy nagrody, medale, dyplomy i troszkę gadżetów.
A to relacja z Mini Mistrzostw Świata w internetowej telewizji Pomorska TV:
http://www.pomorska.tv/sport/materialy/siatkowka/mlodzi-siatkarze-rywalizuja-przed-ergo-arena

oraz na www.sportowefakty.pl:

http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/zdjecia/galeria/5900/mistrzostwa-swiata-meksyk-chiny-13/27-259377#photo-start


więcej zdjęć: www.facebook.com/gim2lebork?ref=hl

Skład kadry Gimnazjum nr 2 w Lęborku:

Miłosz Dobosz
Damian Płotka
Karol Tutkowski
Michał Guzek
Jacek Staniszewski
Dawid Klejna
Michał Bochentyn
Nikodem Lewna

trenerzy: Marcin Klukowski
Andrzej Kurzydło
04.09.2014, 00:42Mini Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej - Polska 2014 (2 dzień)
Mini Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej - Polska 2014 (2 dzień)

Drugi dzień zmagań na Mini Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej, ale i zwiedzanie ciekawych historycznych miejsc jak np. Europejskiego Centrum Solidarności.
Rozegraliśmy trzy mecze z których pierwszy wygraliśmy a w dwóch następnych nieznacznie ulegliśmy rywalom. Jutro czekają nas jeszcze dwa spotkania, które zdecydują czy awansujemy do dalszych gier. Są duże szanse .

więcej zdjęć: www.facebook.com/gim2lebork?ref=hl
02.09.2014, 22:3975 rocznica wybuchu II wojny światowej
Izabela Naczk i Marek Sollich z klasy III f oraz Wiktoria Potrykus z klasy IIIc godnie reprezentowali naszą szkołę w poczcie sztandarowym w miejskiej uroczystości z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczestnicy wysłuchali przemówienia burmistrza miasta Lęborka pana Witolda Namyślaka oraz salwy honorowej i pieśni patriotycznych pochadzących z tamtego okresu. Na koniec uroczystości nasi uczniowie, jak i inni uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki przy płycie Pocztowców Gdańskich.
02.09.2014, 21:24Mistrzostwa Świata oraz Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej w Polsce - Gdańsk 2014
Mistrzostwa Świata oraz Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej w Polsce - Gdańsk 2014


To już trzeci dzień Mistrzostw Świata w piłce siatkowej, ale to dzień otwarcia Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej na których młodzież z naszego gimnazjum będzie rywalizowało na boiskach ERGO ARENY w Gdańsku. Uroczystego otwarcia Mini Mistrzostw Świata dokonał wiceprezydent Gdańska.
Na początek, jutro zaczynamy rywalizację w grupach, rozegramy trzy spotkania, a w środę dwa. Ponadto oglądamy i kibicujemy na meczach w ERGO ARENIE

Skład kadry Gimnazjum nr 2 w Lęborku:

Miłosz Dobosz
Damian Płotka
Karol Tutkowski
Michał Guzek
Jacek Staniszewski
Dawid Klejna
Michał Bochentyn
Nikodem Lewna

trenerzy: Marcin Klukowski
Andrzej Kurzydło

więcej zdjęć: https://www.facebook.com/gim2lebork?ref=hl
01.09.2014, 20:43Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej - Gdańsk 2014
Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej - Gdańsk 2014

Już niedługo rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn. Gimnazjum nr 2 bierze udział w Mini Mistrzostwach Świata organizowanych w Gdańsku przez klub sportowy Trefl Gdańsk. Młodzież pod opieka p.Marcina Klukowskiego oraz p. Andrzeja Kurzydło wybierająca się reprezentować Gimnazjum nr 2 w Lęborku jak również miasto Lębork na tej imprezie wylosowała jako swój "pseudonim rozgrywkowy" reprezentację Chin i będzie walczyć w grupie z gimnazjami: ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim (Egipt), ZK w Wielkim Klinczu (Kanada), Gimnazjum w Chwaszczynie (Rosja), Gimnazjum nr 4 w Gdyni (Bułgaria) i Gimnazjum nr 11 w Gdańsku.
28.08.2014, 20:16Finał Mistrzostw Polski Turnieju Piłkarska Kadra Czeka - Słubice 2014
Finał Mistrzostw Polski Turnieju Piłkarska Kadra Czeka - Słubice 2014

Uczniowie naszej szkoły podopieczni trenera Andrzeja Kurzydło:
Miłosz Dobosz
Nikodem Lewna
Michał Hinca
w dniach 9-14 sierpnia wzięli udział w Finale Mistrzostw Polski w Słubicach jubileuszowego XXX Turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza.
W imprezie wystąpiły drużyny chłopców, które okazały się najlepsze w rywalizacji wojewódzkiej. Mistrzem Polski zostali chłopcy w LZS Omega Kleszczów.
Reprezentacja naszego województwa z udziałem naszych uczniów została sklasyfikowana na miejscach 9-12 w Polsce.
Gratulujemy Miłoszowi, Nikodemowi i Michałowi najwyższego szczebla rozgrywek.
25.08.2014, 22:14ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Informujemy, że pierwsze spotkanie uczniów klas I z wychowawcami odbędzie się w szkole dnia 28 sierpnia o godzinie 11:00.

Dnia 1 września 2014 r. odbędzie się
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014-2015:

dla klas II i III o godzinie 8:00
dla klas I o godzinie 10:00

Serdecznie zapraszamy rodziców na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
21.08.2014, 11:50
<< 1 z 126 >>

Archiwum Gimnazjum Nr 2