Dla czytelnika

im. Bohaterów Westerplatte
w Lęborku

.

Nasza biblioteka mieszcząca się w budynku
  Szkoły Podstawowej Nr 7 w Lęborku
  to wyjątkowe miejsce:

- jesteś tu mile widziany,
- nie jesteś do niczego zmuszany,
- nie stawia się tutaj ocen.

W szkolnej bibliotece możesz:
- mieć spokój
- uśmiechać się
- pytać i myśleć
- wybierać i wypożyczać książki
- szukać informacji
- czytać czasopisma
- brać udział w konkursach

Wszystkie zbiory opracowane są w programie MOL 2000+. Wszyscy czytelnicy posiadają elektroniczne karty biblioteczne obsługiwane  czytnikiem kodów kreskowych. Biblioteka wyposażona jest w: komputery, urządzenie wielofukncyjne, liczne zbiory tj. lektury, słowniki, podręczniki, multimedia, pomoce dydaktyczne, czasopisma itp.

Tego nie można wytłumaczyć i powiedzieć!
Trzeba do nas zajrzeć!

• Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice.

• Każdy użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania zasad regulaminu.

• W bibliotece należy zachować ciszę.

• Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na okres jednego miesiąca.

• Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów mają prawo do wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.

• Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki w wyznaczonym terminie może uzyskać przedłużenie terminu zwrotu.

• W kąciku czytelniczym można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki
    tj. ze zbiorów czytelni i wypożyczalni oraz programów multimedialnych i Internetu.

• Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce, książki (inne dokumenty) oddaje się nauczycielowi bibliotekarzowi.

• Książki, czasopisma i inne dokumenty należy szanować jako dobro wspólne. Zauważone uszkodzenia zgłasza się nauczycielowi bibliotekarzowi.

• W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki (innego dokumentu) należy ją odkupić bądź oddać inną o równej lub większej wartości po uzgodnieniu
    z nauczycielem bibliotekarzem.

• Termin korzystania z komputerów należy uzgodnić z nauczycielem bibliotekarzem przynajmniej dzień wcześniej.

• Pod koniec roku szkolnego książki powinny być zwrócone w odpowiednim terminie.

• Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i klas ósmych na zakończenie nauki w naszym gimnazjum rozliczają się z obiegówkami.