• gim2_1
  • g1
  • sp7_1

 

Zebranie z Rodzicami

Zapraszamy rodziców  na zebranie, które odbędzie się 12 grudnia 2019 r.
o godz. 16:00 na hali sportowej.

Bezpośrednio po prelekcji "Agresja dziecka wobec rodzica i rówieśników
- jak skutecznie reagować?",
którą przeprowadzą specjaliści do spraw profilaktyki,
odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

W tym dniu, do godziny 18:00, będzie też możliwość konsultacji indywidualnych
z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów.

 

NERD NIGHT 2019

Dnia 29 listopada po raz kolejny wzięliśmy udział w imprezie naukowej NERD NIGHT.  Po występach w auli szkoły ósmoklasiści zostali podzieleni grupy i z zapałem ruszyli na "wędrówkę" po klasach, w których nasi licealiści wraz z nauczycielami przygotowali mnóstwo atrakcji naukowych. Motyw przewodni imprezy  to  Sherlock  Holmes. Uczniowie mieli możliwość rozwiązania zagadki biologicznej - " Kto to zrobił?", samodzielnie zbierali i badali dowody, przeprowadzali śledztwo, zatrzymali winnego, zgłębili także tajniki pracowitych nerek, tropili ciekawą chemię prawie kryminalną, rozwiązywali zagadki matematyczne prosto z Baker Street , z języka angielskiego rozwiązywali zagadki w formie kodów QR, z niemieckiego odkrywali ciekawostki językoznawcze i kulturoznawcze , z hiszpańskiego poznali moc głuchego telefonu - El telefono escacharrado,  z fizyki przeprowadzali ciekawe doświadczenia,z  informatyki poznali tajniki drukarki 3D oraz odkryli czym jest BLENINO, z geografii udali się w podróż w 80 dni z Juliuszem Verne. Gabinet  historyczny przeniósł nas w czasy PRL-u, można było dokonać zakupów w słynnym sklepie PEWEX, posłuchać hitów lat 80-tych  z prawdziwego adepteru. Po ciężkich dla umysłu zagadkach uczniowie mogli wziąć udział w castingu do Teatru Żeromskiego, który poszukiwał zarówno świetnego detektywa jak i aktora - zabawa była naprawdę świetna. Mimo późnej pory uczniowie byli pełni energii i z ciekawością brali udział w imprezie. Dziękujemy spoleczności Liceum Ogolnokształcącego nr 1 za zaproszenie. Czekamy na kolejne!

Czytany 50 razy