2007 / 2008

- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego -1 finalista
- Wojewódzki Konkurs Historyczny -1 finalista

Inne konkursy przedmiotowe:

- Konkurs historyczny "Krąg":
- III miejsce w województwie za pracę indywidualną
- wyróżnienie w kategorii testu za najwyższy wynik w szkole
- wyróżnienie za pracę indywidualną

- Regionalny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej - 2 finalistów
- Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Kto się boi gżegżółki"- dwa II miejsca
- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" -wyróżnienie
- XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Moje marzenia" edycja 2007 pt.:"Kiedy dorosnę zostanę..."-nagroda I stopnia ( I miejsce), nagroda II stopnia
- VII Pomorski Konkurs Plastyczny "Morze, a moja duża i mała Ojczyzna", edycja 2007
"Morze w kulturze mojego regionu"
-I miejsce, III miejsce, wyróżnienie
- IV Powiatowy Konkurs Plastyczny "Papież Jan Paweł II - obrońca godności człowieka" -wyróżnienie
- Powiatowy Konkurs Plastyczny "Portret św. Jakuba Apostoła" -dwie nagrody
- Powiatowe Eliminacje X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
"112 w trudnej sprawie nie używaj przy zabawie"-nagroda
- V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza" edycja 2008 "Barwy Ziemi - piękno mojej okolicy"-
pięć wyróżnień
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Dzieci Zjednoczonej Europy" pod hasłem "Europejski Festiwal Kultury" -wyróżnienie
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Wielcy gdańszczanie"-dwa wyróżnienia
- Miejski Konkurs Plastyczny "Zostań inżynierem"
-II miejsce, wyróżnienie, pięć nagród
- Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Plastyczny-III miejsce, dwa wyróżnienia
MBP - Za indywidualne i subtelne "malowanie słowem"
w Konkursie Poezji Miłosnej - wyróżnienie

Najważniejsze osiągnięcia w konkursach sportowych:

- Wojewódzkie Zawody Strzeleckie - "Ferie 2008"
-I miejsce - karabin pneumatyczny
- Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie - "Zaślubiny z morzem"
-I miejsce - karabin pneumatyczny
- Mistrzostwa Pomorza w karabinku pneumatycznym-I miejsce
- Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie - "Zlot Orlików"
-X miejsce - karabin sportowy
- Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne "Strzelanie do sieci"
-II miejsce - karabin pneumatyczny (młodzicy)
- Wojewódzkie Mistrzostwa Gimnazjów-I miejsce - karabin sportowy - indywidualnie,
I miejsce - karabin pneumatyczny - drużynowo

- Ogólnopolskie Zawody "Strzelanie do sieci" - finał
-VI miejsce - karabin sportowy
- Mistrzostwa Województwa-I miejsce - karabin sportowy
- Wojewódzkie Zawody Strzeleckie "Srebrne muszkiety"-II miejsce - karabin pneumatyczny - indywidualnie, II miejsce - karabin pneumatyczny - drużynowo
- Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża
-XIII, IX i XI miejsce - karabin sportowy - juniorzy młodsi

Osiągnięcia strzeleckie - Emilia Sulecka II F:

- Międzywojewódzkie Zawody Strzeleckie - "Mistrzostwa młodzików" - II miejsce
- Wojewódzkie Zawody "Amicis Cup 2008" - II miejsce - karabin sportowy
- Mistrzostwa Województwa Pomorskiego - II miejsce - karabin sportowy
- Zawody Strzeleckie z okazji "Zaślubin Morza" - III miejsce - karabin sportowy
- Mistrzostwa Wojewódzkie Młodzików - III miejsce - karabinek pneumatyczny
- Mistrzostwa Gimnazjów - II miejsce - karabinek pneumatyczny

Osiągnięcia drużynowe:

- Miejskie Gimnazjalne Zawody Strzeleckie "O puchar Prezesa Lęborskiego Towarzystwa Oświatowego" - III miejsce - karabinek sportowy
- Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców - I miejsce
- Mistrzostwa Powiatu Lęborskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce siatkowej Chłopców II miejsce
- Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodzieży w Łebie - VII miejsce
- Mistrzostwa Lęborka w Siatkówce Plażowej Chłopców - I miejsce
- Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 2 w Lęborku - II miejsce
- Turniej Piłki Siatkowej w Luzinie "Siatkarska Majówka" - I miejsce
- Liga Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Młodzików - IX miejsce
- Turniej Piłki Siatkowej Młodzików w Pucku z okazji zaślubin Polski z morzem
- II miejsce

LEKKOATLETYKA

- Indywidualne Miejskie Biegi Przełajowe -I miejsce
- Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych -I miejsce
- Finał Wojewódzki IX Gimnazjady w Biegach Przełajowych -VI miejsce
- Miejskie Zawody w Lekkiej Atletyce Sportowej - Lębork:
- I miejsce - 300 m
- II miejsce - 300 m
- I miejsce - pchnięcie kulą
- II miejsce - skok w dal
- I miejsce - rzut oszczepem
- I miejsce - pchnięcie kulą


- Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce Sportowej - Łebień:
- I miejsce - 300 m
- I miejsce - rzut oszczepem
- I miejsce - pchnięcie kulą
- I miejsce - pchnięcie kulą
- VIII miejsce - skok w dal
- VI miejsce - skok wzwyż
- VIII miejsce - skok wzwyż


- Finał Wojewódzki IX Gimnazjady Mlodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce Indywidualnej:
- I miejsce 300 m
- VII miejsce - rzut oszczepem
- IV miejsce - pchnięcie kulą


TENIS STOŁOWY

- Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Gimnazjów o Puchar Kuratora Oświaty

- I miejsce - drużynowo
- I, I, II miejsce - indywidualnie


STRZELECTWO

- Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Gimnazjów o Puchar Kuratora Oświaty - Chojnice 2008:
- I miejsce - drużynowo
- I i II miejsce - indywidualnie

- Miejskie Gimnazjalne Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa LTO
- III miejsce - drużynowo

Inne konkursy organizowane przez nauczycieli naszego gimnazjum:

Liga matematyczna - cały rok
Karuzela naukowa - międzyszkolny konkurs obejmujący wiadomości z: chemii, fizyki
i matematyki
Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego
"Chemikalia"- międzyszkolny konkurs chemiczny
i inne



Znaczące osiągnięcia naszych gimnazjalistów w ubiegłych latach:

-dobre i bardzo dobre wyniki podczas ogólnopolskiego egzaminu gimnazjalnego;
-rokrocznie uczniowie naszego gimnazjum są finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorium:

Wojewódzki Konkurs Chemiczny -> 7 finalistów,
Wojewódzki Konkurs Fizyczny -> 5 finalistów,
Wojewódzki Konkurs Matematyczny -> 2 finalistów

- i innych, które umożliwiają im rozwój wiedzy i zainteresowań:

II Ogólnopolski Konkurs Literacki "Polska wobec wyznań XXI wieku"
- III miejsce, 4 wyróżnienia
- Wojewódzki Konkurs Literacki "Sumienie" - wyróżnienie
III Puchar Polski WUSHU Juniorów - 2 miejsce
Międzynarodowe Mistrzostwa WUSHU Juniorów - 3 miejsce
Wojewódzkie Mistrzostwa Polski - Tenis Stołowy - 4 miejsce
Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej - 3 miejsce
Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe - 12 miejsce
Mistrzostwa Polski - Pokaz Walk Sztuk Wschodnich:
1 miejsce - "Formy ręczne północe juniorów"
3 miejsce - wolne walki juniorów
1 miejsce - "Formy tradycyjne południowe juniorów"


Nagrody i wyróżnienia w:

Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Albus"
Ogólnopolskim Konkursie Języka Polskiego "Albus"
Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Albus"
Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Olimpus"
Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Kangur"
Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Oxford"


Ponadto:
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko - Planeta" - 2 nagrody, 9 wyróżnień
Wojewódzki Konkurs Ekologiczny "Zaproś Gości do swojej miejscowości, strona internetowa" - wyróżnienie (4miejsce, ok. 300zgłoszeń, autor strony)
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza" - 10 wyróżnień
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Geniusz" - 3 miejsce i wyjazd do Legolandu
Wojewódzki Konkurs Plstyczny "Intuicja" - 3 i 5 miejsce i wycieczka do Danii, wyróżnienie
X Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Moje marzenia" - 2 nagrody II stopnia
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Barwy Poezji" - 1,2 i 3 miejsce
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Sumienie" - 2 nagrody
III Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Lasy w naszym życiu" - 4 wyróżnienia
Wojewódzka gimnazjada - kat. tenis stołowy chłopców - 4 miejsce
Wojewódzki Finał rozgrywek w piłce nożnej Coca Cola Cup - 6 miejsce
Wojewódzkie Zawody LA - 5 i 7 miejsce
Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych w Malborku - Grand Prix i 1 miejsce w kat. taniec współczesny
Pomorski Festiwal Form Tanecznych "Dance Group" Gdańsk 2005 - 1 miejsce w kat. taniec współczesny
III Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych Kwako - Grand Prix i 1 miejsce w kat. taniec współczesny
Ogólnoposlki Konkurs Communio na wykonanie strony internetowej - 1 miejsce w Polsce (autor strony)
Ogólnopolski  Konkurs Allegro.pl "Na wykonanie deski windsurfingowej" - wyróżnienie (autor strony)
Ogólnopolski Konkurs Shock Waves i moBlog.pl "Zakręcony Fryz" - wyróżnienie (autor strony)

Tradycją gimnazjum są organizowane od kilku lat z inicjatywy naszych nauczycieli konkursy miejskie: "Chemikalia:, "Niemiecki inaczej" oraz Międzynarodowy Konkurs Historyczny "Kampania wrześniowa" w których nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca.