2010 / 2011

a) Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratorium :
- Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
Finalistka- Alina Piechowiak (op.p. Joanna Jeka)
Alina Piechowiak została również laureatką konkursu na najlepszego absolwenta gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek woj. pomorskiego - jako jedyna gimnazjalistka z Lęborka.

b) Inne konkursy:
- Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kaszubskiej
"Rodno mowa"-
finalista - Edyta Darżnik (op.p. Aldona Korzeniewska)
na szczeblu miasta i powiatu -
I miejsce -Edyta Darżnik

c) Konkursy przedmiotowe i tematyczne:
- Ogólnopolski konkurs edukacyjny "Reporter"-
wyróżnienie w kategorii reportaż literacki: Malwina Pobłocka
(op.p. Katarzyna Wetta)

w kategorii reportaż fotograficzny:
III miejsce - Klaudia Formela
III miejsce - Patryk Szulc (op.p. Anetta Halas)

- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"-
nagroda: Sebastian Formela (op.p. Aleksandra Werra)
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny,organizowany w ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł"-
wyróżnienie - Jakub Przepiórka
(op.p. Halina Zajkowska, p. F. Byczuk)

d) Inne konkursy na szczeblu miasta i powiatu:
- Miejski Konkurs Ortograficzny "Kto się boi gżegżółki"
III miejsce : Alina Piechowiak
(op.p. Katarzyna Wetta)
III miejsce : Sebastian Formela
(op.p. Anna Szumińska)
- Miejski Konkurs z Przepisów Ruchu Drogowego :

II miejsce drużynowo:
Daria Tobera, Daria Pawłowska, Damian Rapanowicz

(op.p. Grzegorz Stolz)
- Ogólnoposki Turniej Wiedzy Pożarniczej
Etap miejski I miejsce - Łukasz Świątek,
II miejsce - Arkadiusz Domaros
Etap powiatowy II miejsce - Łukasz Świątek
(op.p. Anetta Halas)

- Powiatowy Konkurs Chemiczny "Chemikalia"
II miejsce - Michał Milewczik
IV miejsce - Angelika Kujaczyńska
V miejsce - Kinga Krupska
VI miejsce - Karol Mielewczyk
(op.p. Renata Chromczuk)
- Powiatowy konkurs edukacyjny
"Wybierz zdrowie - nie pal" (prezentacja multimedialna)
II miejsce - Łukasz Świątek
II miejsce - Szymon Dargacz
wyróżnienie - Adriana Drywa
(op.p. Beata Mateńka)

e) Konkursy artystyczne :
- XXXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Moja Przygoda
w Muzeum" (org. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Pałac w Wilanowie)
wyróżnienie - Ewa Blacha
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza" (org. Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie, wydział Grafiki ASP w Warszawie)
wyróżnienie - Katarzyna Olszak, Julia Olczyk

- Ogólnopolska Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" (org. Fundacja "Trzeźwy Umysł", Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy radiowych) wyróżnienie - Jakub Przepiórka

- XV Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Moje Marzenia" (org. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Gmina Miasto Lębork) -
wyróżnienie - Katarzyna Olszak
- VI Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Sztuka Chwili" (org. Młodzieżowy Dom Ku ltury w Lęborku, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Gmina Miasto Lębork)
I miejsce - Julia Olczyk
III miejsce - Aleksandra Wiczkowska

- Miejski Konkurs Plastyczny "Solidarność rok 1980 narodziny wolności"(org. KM NSZZ Solidarność w Lęborku, Powiatowe ognisko Artystyczne w Lęborku, Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba w Lęborku, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Gmina Miasto Lębork)
I miejsce - Lilia Wiczkowska
II miejsce - Julia Olczyk, Justyna Sadłowska

- Miejski Konkurs Plastyczny "Fascynujący Świat Pszczół" (org. Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Gdańsku, Powiatowe Koło Pszczelarzy w Lęborku)
II miejsce - Weronika Jaroszewicz
III miejsce - Agnieszka Celejowska
wyróżnienie - Julia Olczyk


- Miejski Konkurs Plastyczny "Średniowieczne Obwarowania Lęborka" (org. Gmina Miasto Lębork)
wyróżnienie - Weronika Jaroszewicz, Alina Piechowiak, Laura Ludwichowska
II miejsce - Weronika Bartosiak
- Miejski Konkurs Plastyczny "Jesienne Kolory" (org. Nadleśnictwo Lębork, LOT, Ziemia Lęborska)
I miejsce - Anna Mazerska
- Lęborski Konkurs Jasełkowy "Diabelskie maski"(org. Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła w Lęborku, Starostwo Powiatowe w Lęborku)
wyróżnienie - Maciej Szturo, Aleksandra Wenta, Alina Piechowiak
II miejsce - Aleksandra Sobisz
III miejsce - Milena Sikorska

- I Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Śpiewogranie 2011" (org. Komenda Hufca ZHP w Lęborku)
III miejsce - Dawid Gaffka
(op.wszystkich uczniów była p. Ferdynanda Byczuk)


f) Konkursy sportowe

TENIS STOŁOWY
INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA UCZNIA ADAMA DOSZ - reprezentanta Kadry Polski w tenisie stołowym (op.p. Andrzej Kurzydło,
p. Dagmar Rzoska)

I miejsce I Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny (OTK) kadetów w tenisie stołowym
I miejsce II Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny (OTK) kadetów
w tenisie stołowym
I miejsce III Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny (OTK) kadetów
w tenisie stołowym
II miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - gra podwójna(OOM)
w Grajewie
I miejsce Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorów -
gra indywidualna
I miejsce Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów -
gra podwójna
V miejsce M istrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów -
gra indywidualna

IV miejsce Super Puchar Polski w tenisie stołowym
(Pogoń Lębork - drużynowo)
IX -XVI miejsce - Otwarte Mistrzostwa Austrii juniorów i kadetów w Linzu
V-VIII miejsce PRO TOUR we Władysławowie (drużynowo)
VII-XXIV miejsce PRO TOUR we Władysławowie (drużynowo)
IX-XVI miejsce PRO TOUR w Hodominie (Czechy)
Wyjazd na Mistrzostwa Europy Kadetów do Kazania (Rosja)

LEKKOATLETYKA

INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA UCZNIA Mariusza Mianowskiego reprezentanta Kadry Województwa (op.p. Agnieszka Labuda)

XI miejsce Mistrzostwa Polski na 800 m
XII miejsce Mistrzostwa Polski na 400 m
60 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych na 3000 m
IV miejsce Mistrzostwa Okręgu Juniorów Mlodszych
III miejsce Wojewódzka Gimnazjada Młodzieży Szkolnej LA 300m
I miejsce Powiatowe Indywidualne zawody Lekkoatletyczne na 100 i 300 m
I miejsce Miejskie Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne 100m
VIII miejsce Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe
I miejsce Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
I miejsce Miejskie Indywidualne Biegi Przełajowe
II miejsce Miejskie Sztafetowe Biegi Przełajowe
I miejsce GRAND PRIX Lęborka 2011
I miejsce Biegi Przełajowe w Obliwicach i Linii
III miejsce Biegi Przełajowe w Korzybiu
IV miejsce Biegi Przełajowe w Czarnej Dąbrówce
XV miejsce Biegi Przełajowe Juniorów Młodszych w Skórczu
XIII miejsce Biegi Przełajowe Juniorów Młodszych Smętowie
II miejsce Bieg po plaży w Jarosławcu
II i IV miejsce Bieg po plaży w Sopocie
V miejsce Bieg po ulicy w Kościerzynie

INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA UCZNIA Mateusza Górskiego
(op.p. Agnieszka Labuda)
I miejsce Halowe Mistrzostwa Okręgu 1000m
III miejsce Mistrzostwa Okręgu w biegach przełajowych
I miejsce Bieg Konstytucji 3 Maja
I miejsce Powiatowe Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne 600 m
IV miejsce Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
I miejsce Miejskie Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne 600 m
II miejsce Miejskie Indywidualne Biegi Przełajowe
II miejsce Bieg po Parku Krajobrazowym w Linii
II miejsce Samsung Athletic Cup 2011 600 m

OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNOWE W LEKKOATLETYCE

-Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
(op.p. Agnieszka Labuda)
I miejsce chłopcy drużynowo
-Miejskie Sztafetowe Biegi Przełajowe
II miejsce chłopcy drużynowo
II miejsce dziewczęta drużynowo
-Miejskie Indywidualne Biegi Przełajowe
III miejsce dziewczęta drużynowo
-Miejskie Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne
II miejsce chłopcy drużynowo
III miejsce dziewczęta drużynowo

Kwlifikacja do powiatu:
I miejsce Aleksandra Świderek - skok w dal
I miejsce Mariusz Mianowski - bieg na dystansie 100m i 300m
I miejsce Mateusz Górski - bieg na dystansie 600m
II miejsce Mateusz Raguza - bieg na dystansie 1000m
I miejsce Marcin Sadurski - skok w dal
II miejsce Robert Ziemian - rzut oszczepem

- Powiatowe Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne
I miejsce Mariusz Mianowski - bieg na dystansie 100m i 300m
I miejsce Mateusz Górski - bieg na dystansie 600m
II miejsce Mateusz Raguza - bieg na dystansie 1000m
III miejsce Aleksandra Świderek - skok w dal
V miejsce Robert Ziemian - rzut oszczepem
V miejsce Jakub Przepiórka - bieg na dystansie 2000 m

STRZELECTWO SPORTOWE

INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA UCZENNICY Adriany Rodziewicz reprezentantki Kadry Województwa Młodzików
I miejsce VII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Gimnazjów w zawodach strzeleckich - broń pneumatyczna
III miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w konkurencji KTN-30 w Bydgoszczy
VII miejsce Zawody Klasyfikacyjne Zaślubiny z Morzem w Pucku
I miejsce Zawody Strzeleckie O Puchar Zimy 2011 w Starogardzie Gdańskim
I miejsce Zawody Strzeleckie O Puchar Gdyni 2010
I miejsce Zawody w Strzelectwie Sportowym AMICUS CUP 2010
w Lęborku
I miejsce Zawody Strzeleckie O Puchar Lata 2010 w Starogardzie Gdańskim
I miejsce Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LOK w karabinie sportowym w Chojnicach

INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA UCZENNICY Kornelii Dembińskiej
IV miejsce IV Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie "Zlot Orlików"
w Międzyrzecu Podlaskim
I miejsce Pomorskie Zawody Strzeleckie z pistoletu sportowego
w Gdańsku
II miejsce VII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Gimnazjów
w zawodwach strzeleckich z broni pneumatycznej - drużynowo
III miejsce Zawody w strzelectwie sportowym AMICUS CUP 2010
w Lęborku
I miejsce Zawody Strzeleckie O Puchar Zimy 2011
w Starogardzie Gdańskim
I miejsce Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LOK w Chojnicach

INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA UCZENNICY Julii Itrich
II miejsce Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w karabinie sportowym w Chojnicach
II miejsce VII Gimnazjada Strzelecka w Chojnicach - drużynowo
II miejsce VII Gimnazjada Strzelecka w Chojnicach - indywidualnie
III miejsce Mistrzostwa w Strzelectwie LOK-u w Lęborku
- Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Międzyrzecu Podlaskim - udział

OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNOWE W STRZELECTWIE
II miejsce VII MIstrzostwa Województwa Pomorskiego Gimnazjów
w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej
Drużyna w składzie:
Adriana Rodziewicz
Julia Itrich
Kornelia Dembińska
Maciej Szturo


KOSZYKÓWKA

- Miejskie Zawody w Koszykówkę (op.p. Agnieszka Labuda, p. Robert Degler)
II miejsce dziewczęta
III miejsce chłopcy

PIŁKA SIATKOWA

-Miejskie Zawody w piłkę siatkową
I miejsce dziewczęta (op.p. Agnieszka Labuda)
III miejsce chłopcy (op.p. Marcin Klukowski)
-Powiatowe Zawody w piłkę siatkową
I miejsce dziewczęta (op.p.Agnieszka Labuda)

PIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA

-Turniej Siatkówki plażowej o Puchar Dyrektora
(op.p. Marcim Klukowski)

PIŁKA RĘCZNA

-Miejskie Zawody w Piłkę Ręczną (op.p. Marta Kaczykowska)
II miejsce chłopcy

UNIHOKEJ

-Zawody w unihokeja w Lęborku (op.p. Andrzej Małecki)
I miejsce chłopcy
-Powiatowe Zawody w unihokeja
II miejsce chłopcy

PIŁKA NOŻNA

-Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2011 chłopców I etap Łęczyce
I miejsce chłopcy
chłopcy (op.p. Andrzej Małecki)
I miejsce II etap w Nowej Wsi Lęborskiej
IV miejsce Finał Wojewódzki w Gdańsku
-Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2011 dziewcząt I etap Reda
I miejsce dziewczęta (op.p. Andrzej Kurzydło)
II etap Jezierzyce Słupskie
II miejsce dziewczęta
-Halowy Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej Olimp Cup 2010 (op.p. Andrzej Kurzydło)III miejsce
-Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej (op.p. Andrzej Kurzydło) II miejsce

PŁYWANIE
(op.p. Robert Degler)
-II Memoriał Stanisława Uby w Lęborku 100m stylem klasycznym
II miejsce Patryk Szulc
-Liga Województwa Pomorskiego Juniorów w Gdańsku 200m stylem motylkowym
III miejsce Marcin Kamionka
-Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży MEYN w Lęborku 100m stylem motylkowym
II miejsce Marcin Kamionka
-Powiatowe Zawody Ratownictwa Wodnego Pierwsza Pomoc Przedmedyczna
III miejsce Weronika Bartosiak, Michał Bradke, Tomasz Ziemian

TANIEC TOWARZYSKI

-Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Miasta Koszlin
III miejsce Daria Tobera
-Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Gdańsku
VI miejsce Daria Tobera