2012 / 2013

a) Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium
Oświaty i Wychowania w Gdańsku:


Wojewódzki Konkurs Historyczny
Finalista - Adrian Płotka (op.p. Aldona Korzeniewska)

Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Finalista - Piotr Nawrocki (op.p. Elżbieta Kosińska)

Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Finaliści: - Michał Milewczik, Łukasz Skołd
(op.p. Renata Chromczuk)

Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Finalista - Tomasz Ziemian (op.p. Alicja Libich-Wacnik)

Wojewódzki Konkurs Geograficzny
Finalista - Tomasz Ziemian (op.p. Barbara Stencel)

b) Inne konkursy:
XXIX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości
Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
Laureat - Paulina Kruk
wyróżnienie - Paula Celejowska

(op.p. Małgorzata Stenka)

Wojewódzki Konkurs Wiedzy dla Gimnazjalistów "Pomorskie w Unii""
Finaliści: - Magdalena Roślik, Monika Lis, Julia Mazurkiewicz
(op.p. Aldona Korzeniewska)

IX Miejski Konkurs Chemiczny "Chemikalia""
I miejsce - Michał Milewczik
II miejsce - Łukasz Skołd
III miejsce - Piotr Nawrocki

(op.p. Renat Chromczuk, p. Aleksandra Gryfkowiec)

Miejski Konkurs Biologiczny "Był sobie człowiek"
I miejsce - Tomasz Ziemian
(op.p. Beata Mateńka, p. Alicja Libich-Wacnik)

Miejski Konkurs Ortograficzny "Kto się boi grzegżółki"
III miejsce - Helena Kowalska
(op.p. Małgorzata Stenka)


c) Konkursy sportowe

PIŁKA SIATKOWA
(op. p. Marcin Klukowski)

Ogólnopolski turniej piłki siatkowej: Orlik Villeymania 2012
- dziewczęta rocznik 1997/98:
I miejsce - I etap eliminacyjny miejski
I miejsce - II etap eliminacyjny powiatowy
VIII miejsce - etap wojewódzki (Człuchów)

- dziewczęta rocznik 1999:
I miejsce - I etap eliminacyjny miejski
I miejsce - II etap eliminacyjny powiatowy
VIII miejsce - etap wojewódzki (Człuchów)

- chłopcy rocznik 1997/98:
II miejsce - I etap eliminacyjny miejski

Turniej eliminacyjny w piłce siatkowej "Baltic Rally" - Bałtyckie mistrzostwa amatorów gier zespołowych

Świąteczny Turniej Siatkówki Dziewcząt i Chłopców GIM2 CUP 2012
I miejsce - chłopcy
II miejsce - dziewczęta


III miejsce - Turniej dwójek siatkarskich - Sopot(marzec 2013)

III miejsce- Wiosenny turniej siatkówki chłopców - Lębork (marzec 2013)

I miejsce - Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych
w piłce siatkowej chłopców

I miejsce - Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych
w Siatkówce Plażowej Dziewcząt (maj2013)

I miejsce - Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych
w Siatkówce Plażowej chłopców

I miejsce - Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych
w Siatkówce Plażowe Dziewcząt - Cewice (czerwiec 2013)

X miejsce - Finał Wojewódzki Szkół Gimnazjalnych
w Siatkówce Plażowej Dziewcząt - Gniew (czerwiec 2013)

Finał Wojewódzki Szkół Gimnazjalnych
w Siatkówce Plażowej Chłopców - Gniew (czerwiec 2013)
V miejsce - Grzegorz Koziacz, Rafał Zajdler
VIII miejsce - Rafał Środa, Cezary Rompa-Kordas



LEKKOATLETYKA

XIV Igrzyska Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego
1500m chłopcy:
I miejsce Łukasz Przepiórka
IV miejsce Przemysław Śliwiński
VII miejsce Michał Bobrucki

(op. p. Wojciech Potrykus)

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe 1500m chłopcy:
I miejsce - Łukasz Przepiórka
IV miejsce - Przemysław Śliwiński

(op. p. Wojciech Potrykus)

Grand Prix w biegach przełajowych sezon 2012/13
pierwszy bieg:
I miejsce - Łukasz Przepiórka
VII miejsce Cezary Rompa-Kordas
XVI miejsce Michał Hińca

drugi bieg:
I miejsce Łukasz Przepiórka
IV miejsce Przemysław Śliwiński

(op. p. Wojciech Potrykus)

XVIII Kościerski Bieg Uliczny na dystansie 1000m
w kategorii chłopców 1997-1999 w Kościerzynie
IV miejsce - Łukasz Przepiórka
(op. p. Andrzej Kurzydło)

XXX Bieg Mazurka Dąbrowskiego w Będominie
III miejsce - Łukasz Przepiórka
(op. p. Andrzej Kurzydło)

Indywidualny bieg przełajowy z okazji Święta Niepodległości
chłopców szkół gimnazjalnych w Lęborku
I miejsce - Łukasz Przepiórka
(op. p. Andrzej Kurzydło)

Finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych
- Człuchów (maj 2013)
XXVIII miejsce - Łukasz Przepiórka
XLIX miejsce - Przemysław Śliwiński

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Finał wojewódzki w lekkoatletyce indywidualnej - Słupsk (maj 2013)
IV miejsce - Łukasz Przepiórka 2000m
(op. p. Andrzej Kurzydło)

VIII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - Linia 2013
II miejsce - Łukasz Przepiórka
(op. p. Andrzej Kurzydło)

Biegi przełajowe w Obliwicach
I miejsce - Łukasz Przepiórka
II miejsce drużynowo Gimnazjum Nr2

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Indywidualnej - Lębork (maj 2013):
II miejsce - 100m Anna Reszka
II miejsce - 300m Oliwia Hoppa
II miejsce - 600m Tobolska Alicja, Dominik Gałecki
I miejsce - 2000m Łukasz Przepiórka
I miejsce - skok w dal Michał Hińca
I miejsce - pchnięcie kulą Michał Prosiński

klasyfikacja drużynowa:
II miejsce dziewczęta
II miejsce chłopcy

(op. p. Dagmar Rzoska, p. Wojciech Potrykus)

"Grand Prix" Lęborka w biegach przełajowych 2012/13:
I miejsce - Łukasz Przepiórka (bieg 1,2,4,5)
I miejsce - Łukasz Przepiórka (bieg3)
I miejsce indywidualne Grand Prix - Łukasz Przepiórka
(op. p. Andrzej Kurzydło)

TENIS ZIEMNY

XIII drużynowe mistrzostwa szkół w tenisie ziemnym w kategorii gimnazja - dziewczęta:
I miejsce - Patrycja Konik
(op. p. Wojciech Potrykus)

TENIS STOŁOWY
(op. p. Wojciech Potrykus)

XIV Igrzyska Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego
w tenisie stołowym chłopców:
szczebel miejski:
I miejsce - Sławomir Dosz, Grzegorz Koziacz
szczebel powiatowy:
II miejsce - Sławomir Dosz, Grzegorz Koziacz
(op. p. Dagmar Rzoska, p. Wojciech Potrykus)

Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego (reprezentacja Polski)
w Hodominie
XLI miejsce w klasyfikacji ogólnoświatowej kadetów - Sławomir Dosz

II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów w Luboniu:
II miejsce - Sławomir Dosz - powołanie do Kadry Narodowej w tenisie stołowym kadetów na Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego
Junior and Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit - Hodomin (Czechy) 11-17.02. 2013

41 miejsce na świecie !

III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów w tenisie stołowym - Lidzbark Warmiński 09-10.03.2013:
I miejsce - Sławomir Dosz

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego
Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym:
III miejsce - Sławomir Dosz

Mistrzostwa Lęborka Amatorów w Tenisie Stołowym:
III miejsce - Patrycja Konik

UNIHOKEJ
(op. p. Marcin Klukowski)

XIV Igrzyska Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego:
I miejsce - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt
II miejsce - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców
II miejsce - XV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt



KOSZYKÓWKA

II miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt
(op. p. Agnieszka Labuda)

III miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
(op. p. Robert Degler)

PIŁKA NOŻNA
(op. p. Andrzej Kurzydło)

II miejsce Halowy gimnazjalny turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2012 chłopców 1997 O Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr2 w Lęborku
III miejsce Halowy gimnazjalny turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2012 dziewcząt 1997 O Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr2 w Lęborku
III miejsce Halowy gimnazjalny turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2012 chłopców 1999 O Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr2 w Lęborku
II miejsce I runda Ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców OLIMP CUP 2013 - Bożepole Wielkie
II miejsce II runda Ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców OLIMP CUP 2012 Reda (kwiecień 2013)
II miejsce baraż o finał wojewódzki - Ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców Coca Cola Cup 2013 - Przodkowo (maj 2013)
III miejsce I runda Ogólnopolski turniej piłki nożnej dziewcząt Coca Cola Cup 2013 - Choczewo (kwiecień 2013)
(op. p. Agnieszka Labuda, p. Andrzej Kurzydło)
III miejsce II runda Ogólnopolski turniej piłki nożnej dziewcząt Coca Cola Cup 2013 - Somonino (kwiecień 2013)
(op. p. Agnieszka Labuda, p. Andrzej Kurzydło)
II miejsce Mistrzostwa Lęborka w piłce nożnej chłopców
Lębork (maj 2013)
I miejsce Mistrzostwa Lęborka w piłce nożnej dziewcząt
Lębork (maj 2013)
III miejsce Powiatowe Mistrzostwa w piłce nożnej dziewcząt
Łeba (maj 2013)


d) Konkursy artystyczne :
(op. p. Ferdynanda Byczuk)

XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny
"20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują"
III miejsce - Klaudia Bodnar

IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzny z okazji Święta Ziemi
"Ziemia - raj bioróżnorodności"
III miejsce - Tomasz Kaczykowski

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Gdańskie dyscypliny sportowe 2013"
II miejsce - Paula Celejowska
wyróżnienie: Aleksandra Bujko, Aleksandra Tarasiuk


X Powiatowy Konkurs Plastyczny na stroik bożonarodzeniowy,
ozdobę świąteczną lub choinkę bożonarodzeniową
I miejsce - Tomasz Ziemian

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza"
I miejsce - Krzysztof Fornalik

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Młodzież a AIDS"
wyróżnienie: Aleksandra Bielawska, Weronika Grabowska

Konkurs Plastyczny "Rodzina bez przemocy"
wyróżnienie: Sławomir Dosz, Dominik Boryło
kwalifikacja do wystawy: Karolina Rotkiewicz, Agata Felsztiger,
Monika Lis, Łukasz Skołd


Konkurs Plastyczny "Asystent portalu lebork24.info"
III miejsce - Daria Boroch
wyróżnienie: Mateusz Pasternak


Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Plastycznego
"Młodzież a AIDS"
I miejsce - Angelika Małecka, Michał Milewczik
II miejsce - Weronika Grabowska, Marcin Wójcik
II miejsce - Magdalena Roślik, Aleksandra Bielawska
wyróżnienie: Paula Celejowska, Izabela Hrycyk, Wiktoria Klasa, Wioleta Wiśniewska, Łukasz Przepiórka, Aleksandra Romanowska


Szkolny Konkurs Fotograficzny "Architektura Lęborka"
I miejsce - Lilia Wiczkowska
II miejsce - Adrian Płotka, Dominika Strupińska
wyróżnienie - Kacper Maciejewski


Szkolny Konkurs Plastyczny "Moje marzenia"
I miejsce - Paula Celejowska, Tomasz Ziemian
II miejsce - Helena Kowalska, Adrian Płotka
III miejsce - Nicola Andryskowska, Anna Górska, Patrycja Wielecka


Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
I miejsce - Aleksandra Romanowska
II miejsce - Paulina Żukowska, Marta Gołębiowska
III miejsce - Paulina Hinca


Szkolny Konkurs Plastyczny "Kraje Unii Europejskiej"
I miejsce - Izabela Hrycyk
II miejsce - Tomasz Kaczykowski
III miejsce - Wiktoria Neubauer
wyróżnienie: Magdalena Lorek, Michał Milewczik, Przemysław Śliwiński


Szkolny Konkurs Plastyczny "Największe talenty"
I miejsce - Marcin Wójcik
II miejsce - Patrycja Olszewska, Magdalena Roślik
III miejsce - Nikola Andryskowska, Aleksandra Tarasiuk,
Joanna Tarasiuk, Dominika Strupińska
wyróżnienie: Piotr Nawrocki, Weronika Greźlikowska, Patrycja Plichta, Wioleta Wiśniewska, Adrian Płotka, Izabela Hrycyk


Szkolny Konkurs Plastyczny "Najzdolniejsi artyści"
I miejsce - Helena Kowalska
II miejsce - Anna Górska, Nikola Jóźwikowska
III miejsce - Daria Ruczyńska, Agata Felsztiger
wyróżnienie: Paulina Pobłocka, Paulina Bukowska, Julia Mazurkiewicz, Monika Koprowska, Daria Boroch