2013 / 2014

a) Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium
Oświaty i Wychowania w Gdańsku:


Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Finaliści - Łukasz Skołd
Monika Lis
Paweł Siuciak
(op.p. Renata Chromczuk)

Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Finalista - Piotr Nawrocki
(op.p. Elżbieta Kosińska)

Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Finaliści: - Michał Milewczik, Łukasz Skołd
(op.p. Renata Chromczuk)

Wojewódzki Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
Finalista - Mateusz Nawojczyk
(op.p. Aldona Korzeniewska)

b) Konkursy Międzynarodowe:

XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości
Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
Laureat - Paula Celejowska
wyróżnienie - Majka Mikul
(op.p. Małgorzata Stenka)

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
wyróżnienie - Aldona Mielewczyk
(op.p. Anita Kondej)


c) Inne konkursy:

IX Megaolimpiada Chemiczna organizowana przez Gdańskie Liceum Ogólnokształcące "Lingwista"
Laureat - Łukasz Skołd
(op.p. Renata Chromczuk)

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckiej
wyróżnienie - Natalia Jeka
(op.p. Bożena Maciejewska, p. Joanna Jeka)

Powiatowy Konkurs Chemiczny "Chemikalia 2014""
I miejsce - Paweł Siuciak
II miejsce - Mateusz Nawojczyk
(op.p. Renata Chromczuk)

Powiatowy Konkurs Literacki im. S. Żeromskiego
I miejsce - Paula Celejowska (w kategorii: proza
I miejsce - Nikola Jóźwikowska (w kategorii: poezja)

(op.p. Małgorzata Stenka)

Powiatowy Konkurs Poetycki "Szeptem"
I miejsce - Paula Celejowska
wyróżnienie - Nikola Jóźwikowska, Majka Mikul

(op.p. Małgorzata Stenka)

Powiatowy Konkurs dla Samorządu Uczniowskiego
"Autyzm - wiem, rozumiem, pomagam"
I miejsce - zespół: Paula Celejowska, Łukasz Czaja, Daria Ruczyńska, Paula Wolska, Wiktoria Puchacz
(op.p. Aldona Korzeniewska, p. Marta Kaczykowska)

Powiatowy Konkurs dla Samorządu Uczniowskiego
"Poznaj Młodzieżową Radę Miasta"
I miejsce - zespół: Paula Celejowska, Daria Ruczyńska, Ewelina Gosz, Nikola Matzocha, Izabela Naczk
(koordynatorzy: p. Aldona Korzeniewska, p. Marta Kaczykowska)

Powiatowy Konkurs "Unia Europejska"
wyróżnienie: Monika Lis, Daria Boroch, Julia Mazurkiewicz
(op.p. Aldona Korzeniewska)

Powiatowy Konkurs "Zamki Krzyżackie"
wyróżnienie: Krystian Kostuch, Mateusz Nawojczyk, Magdalena Dyk
(op.p. Aldona Korzeniewska)

Powiatowy Konkurs plastyczny nt. "AIDS""
I miejsce - Dominik Boryło
II miejsce - Julia Bonenberg

(op.p. Alicja Libich-Wacnik)

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
I miejsce - na szczeblu miejskim
II miejsce - na szczeblu powiatowym

(op.p. Grzegorz Stolz)

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej
I miejsce - na szczeblu miejskim
(op.p. Grzegorz Stolz)

Miejski Konkurs - MBP -Quiz dla młodzieży
"Dlaczego Marian codziennie przychodzi do biblioteki?"
nagrody: Magdalena Lorek, Grzegorz Celej
(op.p. Teresa Łoszak)

Miejski Konkurs "Rodno Mowa"
III miejsce - Emilia Gosz
(op.p. Aldona Korzeniewska)



d) Konkursy artystyczne :
(op. p. Ferdynanda Byczuk)

III Wojewódzki Konkurs Plastyczny
"Gdańskie dyscypliny sportowe 2014"
II miejsce - Anna Górska
III miejsce - Natalia Jeka


XI Powiatowy Konkurs Plastyczny na Stroik bożonarodzeniowy,
ozdobę świąteczną lub choinkę bożonarodzeniową
Laureat - Tomasz Kaczykowski

Konkurs Fotograficzny "Jesień w Obiektywie"
II miejsce - Nikodem Patelczyk
III miejsce - Elżbieta Iwaniuk
wyróżnienie: Grzegorz Celej


IV Lęborski Festiwal Talentów "Mam Pasję"
III miejsce - Natalia Lenartowicz
wyróżnienie: Aleksandra Romanowska, Natalia Jeka


X Miejski Przegląd Jasełek w Lęborku
I miejsce - Paulina Żukowska, Marta Gołębiowska
Mateusz Pasternak, Natalia Jeka
Weronika Chowaniec, Jakub Budkowski
Wiktoria Puchacz, Zuzanna Penk
Aleksandra Rapalska, Marta Kamrowska


Miejski Konkurs Plastyczny na Komiks pt. "Przemoc""
II miejsce - Karolina Mazurek

Miejski Konkurs Plastyczny z okazji Swiatowego Dnia Ziemi
pt. "Działaj kulturalnie - segreguj lokalnie - myśl globalnie"
nagroda - Patrycja Terman

Miejski Konkurs Plastyczny "Las i ludzie lasu"
organizowanego w ramach XXXI Lęborskich Dni Techniki
nagroda: Wiktoria Lejk, Wiktoria Klasa
Magdalena Lorek, Anna Górska


e) Konkursy sportowe

TENIS STOŁOWY
(op. p. Wojciech Potrykus, p. Dagmar Rzoska)

Mistrzostwa Europy juniorów i kadetów w tenisie stołowym
Ostrawa2013
Sławomir Dosz
VII miejsce - gry drużynowe
17-23 miejsce - gry indywidualne


MXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym
Sławomir Dosz
III miejsce - gra pojedyncza
V - VIII miejsce - gra podwójna
V - VIII miejsce - gra mieszana


I Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym
Brzeg Dolny 2013
III miejsce - Sławomir Dosz

XV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
I miejsce - Sławomir Dosz, Jacek Staniszewski, Michał Bochentyn

XV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w tenisie stołowym dziewcząt
III miejsce - Patrycja Konik, Dominika Smentoch

Półfinałowe Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w tenisie stołowym
I miejsce - Sławomir Dosz, Jacek Staniszewski, Michał Bochentyn

Miejskie Zawody w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych
I miejsce - Sławomir Dosz, Grzegorz Koziacz
szczebel powiatowy:
I miejsce - Sławomir Dosz, Jacek Staniszewski
I miejsce - Patrycja Konik, Dominika Smentoch


Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego
I miejsce - Sławomir Dosz

Otwarte Mistrzostwa Lęborka Amatorów w Tenisie Stołowym Kobiet
kat. open
I miejsce - Jacek Staniszewski

Ferie na sportowo
I miejsce - Patrycja Konik

PIŁKA SIATKOWA
(op. p. Marcin Klukowski)

Turniej Kwalifikacyjny do Mini Mistrzostw Świata
w piłce siatkowej
zakwalifikowanie do Mini Mistrzostw Świata w Gdańsku
termin:wrzesień 2014


Orlik Volleymania 2013 dziewcząt
II miejsce (op. p. Agnieszka Labuda)

Orlik Volleymania 2013 chłopców
III miejsce

XV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców
III miejsce

XV Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców
I miejsce

Ferie na sportowo 2014
I miejsce chłopców


LEKKOATLETYKA

Finał Wojewódzki XV igrzysk młodzieży szkolnej
w lekkoatletyce indywidualnej - Słupsk 2014
bieg na 300m -Michał Hinca
sztafeta 4x100m: Miłosz Dobosz, Łukasz Przepiórka, Michał Lisowski, Michał Hinca

(op. p. Agnieszka Labuda)

Finał Wojewódzki XV igrzysk młodzieży szkolnej
w biegach przełajowych - Gdynia 2014
18 miejsce - Łukasz Przepiórka
19 miejsce - Przemysław Śliwiński

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Finał Powiatowych XV igrzysk młodzieży szkolnej
w lekkoatletyce indywidualnej
I miejsce - sztafeta chłopców 4x100m
I miejsce - Michał Hinca (bieg na 300m)
II miejsce - Przemysław Śliwiński (bieg na 1000m)
I miejsce - Łukasz Przepiórka (bieg na 2000m)
III miejsce - Dominika Korda (bieg na 600m)

(op. p. Wojciech Potrykus, p. Agnieszka Labuda)

Finał Powiatowych XV igrzysk młodzieży szkolnej
w biegach przełajowych
I miejsce - Łukasz Przepiórka
II miejsce - Przemysław Śliwiński

(op. p. Agnieszka Labuda)

Grand Prix Lęborka w biegach przełajowych (5 biegów)
Łukasz Przepiórka: 2x I miejsce, 2x VI miejsce
Przemysław Śliwiński: II miejsce, VI miejsce, VII miejsce
Michał Hinca: III miejsce, IX miejsce, XI miejsce
Cezary Rompa-Kordas: XI miejsce, XV miejsce, XVII miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Miejskie XV igrzyska młodzieży szkolnej w biegach przełajowych
I miejsce - Łukasz Przepiórka
II miejsce - Przemysław Śliwiński
V miejsce - Michał Kliński

(op. p. Agnieszka Labuda)

Miejskie XV igrzyska młodzieży szkolnej w lekkoatletyce indywidualnej
I miejsce - Michał Hinca (bieg na 300m)
II miejsce - Natalia Lenartowicz (bieg na 300m)

II miejsce - Dominika Korda (bieg na 600m)
II miejsce - Przemysław Śliwiński (bieg na 1000m)
IV miejsce - Michał Kliński (bieg na 1000m)

I miejsce - Łukasz Przepiórka (bieg na 2000m)

I miejsce - Michał Hinca (skok w dal)
III miejsce - Mateusz Pasternak (skok w dal)

IV miejsce - Michał Lisowski (Pchnięcie kulą)
VI miejsce - Przemysław Birr (pchnięcie kulą)

I miejsce chłopców - sztafeta 4x 100m
III miejsce dziewcząt - sztafeta 4x 100m<

(op. p. Agnieszka Labuda, p. Wojciech Potrykus)

Miejskie sztafetowe biegi przełajowe
szkół gimnazjalnych - dziewcząt
III miejsce

Miejskie sztafetowe biegi przełajowe
szkół gimnazjalnych - chłopcy
II miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło, p. Wojciech Potrykus)

Biegi przełajowe w Obliwicach
I miejsce - Łukasz Przepiórka
II miejsce drużynowo Gimnazjum Nr2

(op. p. Andrzej Kurzydło)

TENIS ZIEMNY

Ferie na sportowo 2014
II miejsce - Paweł Bemowski
IV miejsce - Bartłomiej Pałys
III miejsce - Marta Pałys
IV miejsce - Marta Czycza
V miejsce - Wiktoria Stelmac

(op. p. Wojciech Potrykus)

KOSZYKÓWKA

III miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców
(op. p. Agnieszka Labuda)

II miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt
(op. p. Agnieszka Labuda)

PIŁKA NOŻNA
(op. p. Andrzej Kurzydło)

III miejsce Ogólnopolski Halowy gimnazjalny turniej piłki nożnej Kaszuby Cup 2014
III miejsce Półfinał Wojewódzki - Ogólnopolski turniej piłki nożnej
II miejsce I runda - Ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców
Coca Cola Cup 2014 - Nowa Wieś Lęborska
IV miejsce I runda Ogólnopolski turniej piłki nożnej dziewcząt Coca Cola Cup 2014 - Boże Pole Wielkie
I miejsce Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w piłce nożnej
Okręgowej Ligi Juniora C1 - grupa Gdańska sezonu 2013/2014
II miejsce Finał Wojewódzki turnieju piłki nożnej
"Piłkarska Kadra Czeka" - Luzino 2014")
I miejsce Powiatowy Turniej Orlików w piłce nożnej chłopców w Cewicach
III miejsce Powiatowy Turniej Orlików w piłce nożnej dziewcząt
III miejsce XV Powiatowe igrzyska młodzieży szkolnej w piłce nożnej dziewcząt
VI miejsce Halowy turniej piłki nożnej - Cisowa Cup - Gdynia 2014
I miejsce LEW Lębork Cup 2014 - Halowy turniej piłki nożnej rocznik 99 i młodsi
II miejsce XV Miejskie igrzyska młodzieży szkolnej w piłce nożnej chłopców
I miejsce Miejskie igrzyska młodzieży szkolnej w piłce nożnej dziewcząt
I miejsce Ferie na sportowo 2014 - piłka nożna chłopców
II miejsce OLIMP CUP 2013 o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku
Halowy Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej chłopców


Zorganizowane turnieje i imprezy sportowe szkolne
w II półroczu r.szk. 2013/2014:


Ferie na sportowo 2014 - tenis stołowy (p. Wojciech Potrykus)
Ferie na sportowo 2014 - piłka siatkowa (p. Marcin Klukowski)
Ferie na sportowo - piłka nożna (p. Andrzej Kurzydło)
Młodzieżowy turniej piłki siatkowej Baltic Rally (p. Marcin Klukowski)
Promocyjny turniej piłki siatkowej dla szkół podstawowych
(p. Marcin Klukowski, p. Andrzej Kurzydło)
Szkolny turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2014 (p. Andrzej Kurzydło)
Dzień Sportu Szkolnego - nauczyciele wychowania fizycznego


KONKURSY WEWNĄTRZSZKOLNE

Szkolny Konkurs Ortograficzny
I miejsce - Mateusz Nawojczyk
(op. p. Katarzyna Wetta)

Życie i twórczość Jana Kochanowskiego
- prezentacja multimedialna
I miejsce - Katarzyna Kozłowska
(op. p. Katarzyna Wetta)

Szkolny Konkurs Literacki
I miejsce - Aleksandra Romanowska
I - miejsce Marta Gołębiowska
wyróżnienie: Natalia Jeka, Nikola Jóźwikowska

(op. p. Małgorzata Stenka, p. Katarzyna Wetta)

Szkolny Konkurs Fotograficzny
"Moja szkoła w obiektywie"
I miejsce - Natalia Jeka, Aleksandra Romanowska
(op. p. Anetta Halas)

Szkolny Konkurs Matematyczny "Bryły wokół nas"
I miejsce - Julia Gaffke
(op. p. Aleksandra Werra)

Szkolny Konkurs Wiedzy "Jesteś tym, co jesz"
I miejsce - Robert Lewna
(op. p. Beata Mateńka)

Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS
I miejsce - Natalia Mackiewicz
(op. p. Beata Mateńka)

Konkurs biblioteczny
"O mojej szkole wiem wszystko"
I miejsce - Aldona Mielewczyk
II miejsce - Agata Felsztiger
III miejsce - Aleksandra Klińska
(op. p. Teresa Łoszak)

"Poezja miłosna w języku niemieckim"
I miejsce - Natalia Jeka
II miejsce - Marcelina Flak
III miejsce - Natalia Pasik

(op. p. Bożena Maciejewska, p. Joanna Jeka)

"Cudowne lata młodości, czyli rozpoznaj swoich nauczycieli na fotografiach z ich dzieciństwa"
I miejsce - Paulina Hinca, Natalia Lenartowicz
(op. p. Marta Kaczykowska)

"Małe Chemikalia"
I miejsce - Paweł Siuciak
(op. p. Renata Chromczuk)

"Karta z pamiętnika"
udział: Aleksandra Rapalska, Nikola Matzocha, Magdalena Lorek
(op. p. Joanna Jeka)

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Ziemia - Raj bioróżnorodności"
I miejsce - Marta Browarczyk, Nikodem Pawelczyk
II miejsce - Marta Olszewska
III miejsce - Aleksandra Romanowska
wyróżnienie: Natalia Mackiewicz, Anna Kaczykowska

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

Szkolny Konkurs Fotograficzny
"Od Bożego Narodzenia do Sylwestra"
I miejsce - Natalia Mackiewicz
II miejsce - Magdalena Lorek
wyróżnienie: Piotr Sikora, Wiktoria Klasa

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

Szkolny Konkurs historyczno-plastyczny
"Polskie stroje historyczne"
I miejsce - Agata Felsztiger
II miejsce - Julia Mazurkiewicz
III miejsce - Katarzyna Skibicka, Alicja Labuda
wyróżnienie: Daria Boroch, Nikola Okuniewska, Patryk Gojtowski

(op. p. Aldona Korzeniewska, p. Ferdynanda Byczuk)

Szkolny Konkurs Plastyczny "Najzdolniejsi artyści"
I miejsce - Patrycja Terman, Natalia Jeka, Wiktoria Klasa
II miejsce - Magdalena Lorek
III miejsce - Magdalena Wrońska, Justyna Maszota
IV miejsce - Katarzyna Skibicka, Marta Brzeźnicka, Izabela Naczk, Aleksandra Romanowska, Dawid Grudzień
wyróżnienie: Oskar Bianga, Katarzyna Posacka, Alicja Labuda, Magdalena Grabarczyk, Natalia Mackiewicz, Marta Czycza, Nikola Matzocha, Karolina Rotkiewicz, Marek Sollich, Dawid Klejna

(op. p. Ferynanda Byczuk)