2014 / 2015

a) Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku:

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Laureat: Paweł Siuciak

(op. p. Renata Chromczuk)

 

Wojewódzki Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Laureat: Mateusz Nawojczyk

(op. p. Aldona Korzeniewska)

 

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Finalista: Mateusz Nawojczyk

(op. p. Elżbieta Kosińska)

 

b) Konkursy Międzynarodowe:

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Wyróżnienie: Adrian Zaborowski

(op. p. Anita Kondej)

 

c) Konkursy Ogólnopolskie

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna „CLIO”

Laureat – Paweł Siuciak

Laureat – Agnieszka Chrzanowska

(op. p. Aldona Korzeniewska)

 

d) Konkursy wojewódzkie

Wojewódzki konkurs językowo-plastyczny „Pomoc dydaktyczna do nauki języka niemieckiego – czyli nauka poprzez zabawy”

I miejsce – Natalia Jeka

(op. p. Joanna Jeka)

 

Wojewódzki konkurs teatralny „Theater macht spat”

IV miejsce – zespół: Natalia Jeka, Jakub Korzeniewski, Aleksandra Rapalska, Aldona Mielewczyk, Natalia Obierak, Wiktoria Potrykus, Martyna Bulczak

(op. p. Joanna Jeka)

 

f) Inne Konkursy:

Powiatowy Konkurs Chemiczny „Chemikalia”

I miejsce – Aldona Mielewczyk

II miejsce – Zuzanna Penk

III miejsce – Elżbieta Iwaniuk

IV miejsce – Tomasz Rusinek

(op. p. Aleksandra Gryfkowiec)

 

Powiatowy Konkurs organizowany przez SANEPID w Lęborku „Jedz Zdrowo”

I miejsce – Monika Sztandera

III miejsce – Karolina Mazurek

Wyróżnienie – Wiktoria Bonczyńska

(op. p. Alicja Libich-Wacnik)

 

Powiatowy Konkurs Biologiczny „Był sobie człowiek”

IV miejsce – Mateusz Nawojczyk

(op. p. Beata Mateńka)

 

Powiatowy Konkurs Literacki im. Stefana Żeromskiego

Nagroda główna – Aleksandra Romanowska

(op. p. Katarzyna Wetta)

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

IV miejsce – Aldona Mielewczyk

(op. p. Grzegorz Stolz)

 

g) Konkursy artystyczne:

Konkurs Fotograficzny „Zaprzyjaźnij się z…”

III miejsce – Wiktoria Formela

Wyróżnienie – Natalia Machiewicz, Zuzanna Penk

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

XII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ozdoba Świąteczna”

Laureat – Natalia Lenartowicz

Wyróżnienie – Marta Wrzachol

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Szukam Rodziny

I miejsce – Dominika Fugiel

Wyróżnienie – Natalia Mackiewicz, Natalia Obierak, Karolina Mazurek, Marta Kamrowska, Nikola Matzocha, Magdalena Wrońska, Oliwia Tomasiewicz

Marta Browarczyk, Weronika Wiecka, Natalia Lenartowicz, Anna Kaczykowska

Aleksandra Rapalska, Klaudia Bodnar, Wiktoria Klasa, Sandra Rączkowska

Marta Bigus, Aleksandra Romanowska, Natalia Jeka

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

Konkurs Powiatu Lęborskiego „Powiat Lęborski – moja mała ojczyzna”

Wyróżnienie – Magdalena Wrońska

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

Gminny Konkurs Plastyczny „Jestem eko, czyli jak mogę ograniczyć powstawanie śmieci w swoim najbliższym otoczeniu

I miejsce – Nikola Wiśniewska

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

Konkurs Plastyczny na „Lęborską Maskę Jasełkową 2014/2015

I miejsce - Natalia Kolano

IV miejsce – Nikodem Patelczyk

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

Konkurs Plastyczny „Piłeś-nie jedź”

II miejsce – Alicja Labuda

III miejsce – Wiktoria Klasa

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

Miejski Konkurs Fotograficzny Photo Day

Wyróżnienie – Marcelina Flak, Natalia Machiewicz

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

Miejski Konkurs Plastyczny „Współczesny Ikar”

Wyróżnienie – Monika Sztandera, Wiktoria Bonczyńska, Anna Kaczykowska

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

Miejski Konkurs Plastyczno-Literacki „Chcę żyć szczęśliwie – bez przemocy”

Nagroda – Natalia Jeka

Wyróżnienie – Michał Kijewski, Dawid Grudzień, Wiktoria Klasa

(op. p. Ferdynanda Byczuk)

 

h) Konkursy sportowe

Turniej o Puchar Prezesa Fundacji Lotto „Milion Marzeń”

I miejsce – Kumulacja Aktywności Lębork

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

TENIS STOŁOWY

(op. p. Wojciech Potrykus)

Mistrzostwa Lęborka w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców

I miejsce – dziewczęta

I miejsce – chłopcy

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym 2014/2015

I miejsce – chłopcy

III miejsce – dziewczęta

 

Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym chłopców – Szemut 2014

III miejsce

 

LEKKOATLETYKA

Lekkoatletyczne mistrzostwa Lęborka szkół gimnazjalnych

Bieg na 100m chłopcy

II miejsce – Miłosz Dobosz

II miejsce – Michał Lisowski

Bieg na 100m dziewczęta

II miejsce – Klaudia Tietz

II miejsce – Natalia Zagórowicz

Bieg na 300m chłopcy

I miejsce – Michał Hinca

III miejsce – Kamil Brzozowski

Bieg na 300m dziewczęta

I miejsce – Natalia Lenartowicz

I miejsce – Natalia Obierak

Bieg na 800m dziewczęta

I miejsce – Anna Stolicka

II miejsce – Laura Bielecka

Bieg na 1000m chłopcy

II miejsce – Michał Kliński

Skok w dal

Chłopcy

III miejsce – Michał Hinca

Dziewczęta

I miejsce – Wiktoria Labuda

III miejsce – Julia Ekman

Sztafeta (4x100m)

I miejsce – chłopcy

I miejsce – dziewczęta

(op. p Agnieszka Labuda, p. Dagmar Rzoska)

Powiatowe Mistrzostwa gimnazjalne w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt

II miejsce

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

Finał XVI Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży w Lekkiej Atletyce – Słupsk 2015

XII miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Finał Powiatowych XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2014/2015 szkół gimnazjalnych

I miejsce – Michał Kaliński (1000m)

I miejsce – Jacek Staniszewski (2000m)

I miejsce – sztafeta chłopców (4x100m)

II miejsce – Michał Lisowski (pchnięcie kulą)

II miejsce – Michał Hinca (300m)

II miejsce – Anna Stolicka (1000m)

III miejsce – Lucyna Frączek (600m)

III miejsce – Kamil Brzozowski (skok w dal)

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Miejskie indywidualne zawody lekkoatletyczne szkół gimnazjalnych

II miejsce – Michał Lisowski (100m)

II miejsce – Michał Hinca (200m)

II miejsce – Lucyna Frączek (600m)

I miejsce – Anna Stolicka (1000m)

I miejsce – Michał Kliński (1000m)

I miejsce – Jacek Staniszewski (2000m)

II miejsce – Kamil Brzozowski (skok w dal)

II miejsce – Michał Lisowski (pchnięcie kulą)

I miejsce – Karolina Rotkiewicz (skok wzwyż)

I miejsce – Chłopcy (sztafeta 4x100m)

(op. p. Andrzej Kurzydło, p. Dagmar Rzoska)

 

Grand Prix Lęborka w biegach przełajowych

V miejsce – Anna Stolicka

(op. p. Dagmar Rzoska)

 

XXXIII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera – Obliwice 2015

II miejsce – Anna Stolicka

III miejsce – Jan Konkol

II miejsce – w klasyfikacji drużynowej

(op. p. Dagmar Rzoska)

 

PIŁKA SIATKOWA

Udział w Mini Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej – Polska/Gdańsk 2015

(op. p. Andrzej Kurzydło, p. Marcin Klukowski)

Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

I miejsce – chłopcy

II miejsce – dziewczęta

(op. p. Marcin Klukowski)

Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej chłopców

I miejsce

(op. p. Marcin Klukowski)

Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt

III miejsce

(op. p. Marcin Klukowski)

 

UNIHOKEJ

Mistrzostwa Lęborka w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych

I miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Mistrzostwa Lęborka w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych

II miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Finał Powiatowych XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2014/2015 w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych

III miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

PIŁKA NOŻNA

Turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2014 chłopców rocznik 2001 o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku

I miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

OLIMP CUP 2014 – Halowy Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku

II miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2015 – Gdańsk

IX miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Półfinał wojewódzki XVI Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w 6- piłkarskich dziewcząt – Luzino 2015

II miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

II runda Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup chłopców – Łęczyce 2015

I miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Finał Powiatowych XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2014/2015 Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt – Nowa Wieś Lęborska

I miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

II runda Ogólnopolskiego Turnieju piłki Nożnej Coca Cola Cup dziewcząt – Lębork 2015

II miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Mistrzostwa Lęborka Gimnazjów w piłce nożnej dziewcząt

I miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Mistrzostwa Lęborka Gimnazjów w piłce nożnej chłopców

II miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

I Runda Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup dziewcząt – Kamienica Królewska 2015

I miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

I Runda Ogólnopolskiego Turnieju piłki Nożnej Coca Cola Cup chłopców – Łęczyce 2015

I miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

Turniej piłki nożnej dziewcząt – VII Europejski Tydzień Sportu – XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin – Bożepole Wielkie 2015

II miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Linia Orlik Cup 2015 – turniej piłki nożnej rocznika 99

I miejsce

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

PŁYWANIE

Powiatowe indywidualne zawody pływackie szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców 2014

III miejsce – Cezary Rompa-Kardas (styl grzbietowy)

(op. p. Dagmar Rzoska)

 

PIŁKA RĘCZNA

Mistrzostwa Lęborka w piłce ręcznej dziewcząt

I miejsce

(op. p. Marta Kaczykowska)

Mistrzostwa Lęborka w piłce ręcznej chłopców

III miejsce

(op. p. Marta Kaczykowska)

 

TENIS ZIEMNY

Mistrzostwa Lęborka w tenisie ziemnym szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców

II miejsce – Patrycja Janicka

III miejsce – Wiktoria Stelmach

IV miejsce – Piotr Radtke

(op. p. Wojciech Potrykus)

Turniej tenisa ziemnego z okazji Dnia Dziecka w kategorii gimnazja

II miejsce – Patrycja Janicka

II miejsce – Piotr Bradtke

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

KOSZYKÓWKA

Mistrzostwa Lęborka w koszykówce dziewcząt

II miejsce

(op. p. Agnieszka Labuda)

Mistrzostwa Lęborka w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych

III miejsce

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

ZORGANIZOWANE TURNIEJE I IMPREZY SZKOLNE

Ferie na sportowo

Piłka nożna – dzikie drużyny

(op. p. Andrzej Kurzydło)

Piłka siatkowa – turnieje dwójek

(op. p. Marcin Klukowski)

Tenis stołowy – turnieje singlowe

(op. p. Wojciech Potrykus)

Zajęcia sportowe w ferie

Zajęcia z piłki siatkowej, piłki nożnej, tenisa stołowego, piłki ręcznej, koszykówki

(organizacja - nauczyciele wychowania fizycznego)

 

Dzień sportu szkolnego Gimnazjum nr 2

(organizacja – nauczyciele wychowania fizycznego)

 

Turniej piłki nożnej Olimp Cup 2015 rocznika 2001 o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku

(organizacja – p. Andrzej Kurzydło)

 

Kumulacja Aktywności

Turniej tenisa stołowego – ferie 2015

Zajęcia sportowe na lodowisku

Zajęcia sportowe z tenisa stołowego i ziemnego

Zajęcia sportowe na basenie

Zajęcia sportowe i turniej piłki nożnej

(organizacja – p. Wojciech Potrykus, p. Marcin Klukowski)