2015 / 2016

a) Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku:

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Finalista: Aldona Mielewczyk

(op. p. Aleksandra Gryfkowiec)

 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Finalista: Wiktoria Labuda

(op. p. Bożena Maciejewska)

 

Wojewódzki Konkurs Biblijny

Finalista: Aleksandra Piotrowicz

(op. p. Wojciech Malicki )

 

b) Konkursy międzynarodowe:

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Wyróżnienie: Adrian Zaborowski

(op. p. Anita Kondej)

 

c) Konkursy ogólnopolskie:

Ogólnopolska Olimpiada z wiedzy o społeczeństwie  „GOWOS”

Finalista: Tomasz Rusinek

(op. p. Aldona Korzeniewska)

 

d) Konkursy wojewódzkie:

Wojewódzki konkurs plastyczny „Ludzkość dzieje malowane”

I miejsce – Marta Olszewska

(op. p. Aldona Korzeniewska)

 

VII Wojewódzki konkurs teatralny „Theater macht spat”

III miejsce – zespół: Aleksandra Rapalska, Natalia Obierak, Patrycia Domaros, Wiktoria Bonczyńska,  Aldona Mielewczyk, Aleksandra Obst,  Martyna Lorek

(op. p. Joanna Jeka)

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Językowy „Nauka poprzez zabawę”

Wyróżnienie: Aleksandra Piotrowicz

(op. p. Joanna Jeka)

 

 f) Inne konkursy (powiatowe):

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Kto się boi  gżegżółki”

II miejsce – Agnieszka Chrzanowska

(op. p. Katarzyna Wetta )

 

Powiatowy Konkurs Biologiczny „Był sobie człowiek”

III miejsce – Marta Kamrowska

(op. p. Alicja Libich - Wacnik)

 

Powiatowy Konkurs Chemiczny „Chemikalia”

V miejsce – Maksymilian Polit 

VI miejsce – Dominik Keller, Patryk Gliszczyński

(op. p. Aleksandra Gryfkowiec, Renata Chromczuk)

 

Powiatowy Konkurs organizowany przez SANEPID w Lęborku:

  • „Rzuć palenie razem z nami”

I miejsce – Monika Sztandera

III miejsce – Wiktoria Bonczyńska

Wyróżnienie – Aleksandra Rapalska, Wiktoria Łukaszuk, Natalia Obierak

 (op. p. Alicja Libich-Wacnik)

  • „ Uzależnienia sprzyjają HIV”

II miejsce – Marta Wrzachol

(op. p. Beata Mateńka)

  

Powiatowy Konkurs Biologiczny „Bliżej lasu)

V miejsce – Robert Lewna, Bartłomiej Dampc

(op. p. Beata Mateńka)

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (etap powiatowy)

II miejsce – Aldona Mielewczyk

(op. p. Grzegorz Stolz)

 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (etap powiatowy)

II miejsce - zespół: Dominik Kalkowski, Julia Ekman. Aleksandra Drabska

(op. p. Grzegorz Stolz)

 

g) Konkursy o zasięgu miejskim:

Miejski Konkurs Fotograficzny „Ekologia w obiektywie”

I miejsce – Dominika Stafińska

(op. p. Beata Mateńka)

 

Miejski Konkurs Ekologiczny „Z ekologią za pan brat”

IV miejsce – Robert Lewna

(op. p. Beata Mateńka)

 

h) Konkursy artystyczne:

            (opiekun wszystkich konkursów: p. Ferdynana Byczuk)

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Podwórko  - sportowe podwórko”

Nagroda – Angelika Drapała

Dyplom za udział w wystawie – Julia Drapała

 

III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Jej portret, Jego portret, Ich portret”

Wyróżnienie – Zuzanna Penk

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną”

Dyplom za udział w wystawie – Angelika Drapała

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”

Wyróżnienie – Jan Konkol

Dyplom za wykonanie znakomitej pracy – Sara Wencel

 

VI Wojewódzki Konkurs Historyczno – Plastyczny „Ludzkości dzieje malowane”

I miejsce – Marta Olszewska

 

Eliminacje powiatowe XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

Nagroda – Angelika Drapała

 

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Stop uzależnieniom – Stop dopalaczom”

Wyróżnienie – Dominika Fugiel, Natalia Obierak, Sandra Rączkowska

 

Miejski Konkurs Fotograficzny „Ekologia w obiektywie”

I miejsce – Dominika Stafińska,

IV miejsce – Aleksandra Drapska

V miejsce – Julia Drapała

 

III Konkurs Plastyczny  z okazji Światowego Dnia Ziemi „działaj kulturalnie – myśl globalnie – segreguj lokalnie”

Nagroda – Marta Olszewska

 

Konkurs Plastyczny na „Lęborską Maskę Jasełkową 2015/2016”

III miejsce – Juliana Beker

Wyróżnienie – Aleksander Kapczuk

 

Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – Patron Rodziny”

Wyróżnienie – Wiktor Miotk, Sara Wencel

 

Konkurs Plastyczny „70 lat Franciszkanów w Lęborku”

Wyróżnienie – Mateusz Jeliński

 

Szkolny Konkurs Fotograficzny „Moje ulubione zwierzęta”

I miejsce – Dominka Fugiel

II miejsce – Ewa Tabor, Nikola Wiśniewska

III miejsce – Lucyna Frączek

Wyróżnienie Juliana Beker, Alicja Frejnagiel, Sandra Rączkowska, Klaudia Tietz

 

Szkolny Konkurs Historyczno – Plastyczny „Współczesny patriotyzm”

I miejsce w kategorii rysunek Angelika Drapała, Julia Drapała, Miłosz Zawierucha

Wyróżnienie w kategorii rysunek – Juliana Beker

I miejsce w kategorii fotografia – Julia Kubisiak

 

Szkolny Konkurs Fotograficzny „Pory roku w obiektywie”

I miejsce – Oliwia Tomasiewicz

II miejsce – Piotr Bradtke

III miejsce – Marta Bigus

IV miejsce – Mikołaj Majewski

Wyróżnienie – Anna Kaczykowska, Natalia Dampc, Angelika Wojtyniak

 

Szkolny Konkurs Fotograficzny „Selfie z akcentem”

I miejsce – Aleksandra Rapalska

II miejsce – Aleksandra Drapska, Jakub Pięta

III miejsce – Nikolas Okuniewski, Adriana Mikońska

IV miejsce – Kamil Rompa

Wyróżnienie – Wiktoria Labuda, Laura Bielecka, Klaudia Tietz, Patrycja Janicka

 

i) Konkursy sportowe

KOSZYKÓWKA

Trio basket I Memoriał pamięci Bartosza Życińskiego

I miejsce (kat. gim.) – Weronika Tutkowska, Magdalena Pawelczyk, Nina Ryszczuk, Klaudia Suska

V miejsce (kat. open) – Weronika Tutkowska, Magdalena Pawelczyk, Nina Ryszczuk, Klaudia Suska

(op. p. Agnieszka Labuda, p. Andrzej Kurzydło)

 

Mistrzostwa Lęborka w koszykówce dziewcząt

II miejsce – Natalia Pasik, Julia Kubisiak, Aleksandra Kozłowska, Klaudia Bujakiewicz, Lucyna Frączek, Julia, Wenta, Magdalena Pawelczyk, Paulina Bajkowska, Nina Ryszczuk, Sandra Świeczkowska

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

Mistrzostwa Lęborka w koszykówce chłopców

I miejsce (kat. gim.) – Klaudiusz Lange, Dariusz Bartosiewicz, Michał Kliński, Jacek Staniszewski, Michał Jesiołowski, Artur Ryszkiewicz, Piotr Bradtke, Patryk Gliszczyński

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

TENIS ZIEMNY

XVI Drużynowe Mistrzostwa Lęborka w tenisie ziemnym szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców

II miejsce (kat. dziewczęta) –  Marta Pałys

II miejsce (kat. chłopcy)  – Błażej Kupc

 (op. p. Wojciech Potrykus)

 

Turniej Tenisa Ziemnego z okazji Dnia Dziecka

Kategoria dziewczęta – Marta Pałys, Patrycja Janicka

Kategoria chłopcy – Piotr Bradtke

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

TENIS STOŁOWY

Półfinał XVII Wojewódzkiej Gimnazjady Sportowej w tenisie stołowym chłopców – Miechucino 2015

III miejsce – Jacek Staniszewski, Michał Bochentyn

(op. p. Marcin Klukowski)

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym 2015/2016

I miejsce – chłopcy: Jacek Staniszewski, Michał Bochentyn, Piotr Bradtke

II miejsce – dziewczęta: Aldona Mielewczyk, Wiktoria Łukaszuk

(op. p. Dagmar Rzoska)

 

Mistrzostwa Lęborka w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców

I miejsce – dziewczęta: Aldona Mielewczyk, Wiktoria Łukaszuk

I miejsce – chłopcy: Jacek Staniszewski, Piotr Bradtke

 (op. p. Dagmar Rzoska)

 

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla szkół gimnazjalnych – Ferie na sportowo

Kategoria dziewczęta:

I miejsce – Aldona Mielewczyk

II miejsce – Wiktoria Łukaszuk

III miejsce  – Wiktoria Sobota

Kategoria chłopcy:

I miejsce – Maciej Czaja

III miejsce – Hubert Klassa

 (op. p. Dagmar Rzoska)

 

Otwarte Mistrzostwa Lęborka amatorów w tenisie stołowym w kategorii do lat 20

II miesce – Maciej Czaja

II miejsce – Hubert Klassa

 (op. p. Dagmar Rzoska)

 

PIŁKA RĘCZNA

Mecz sparingowy dziewcząt:

Gimnazjum nr 2 Lębork – Gimnazjum Nowa Wieś Lęborska

(op. p. Marta Kaczykowska)

 

Mecz sparingowy chłopców:

Gimnazjum nr 2 Lębork – Nauczyciele

(op. p. Marta Kaczykowska, p. Agnieszka Labuda, p. Marcin Klukowski, p. Andrzej Kurzydło)

 

PIŁKA SIATKOWA

Wojewódzki turniej piłki siatkowej  zespołów mieszanych – Łęczyce 2015

III miejsce – Dominika Burzyńska, Łucja Tabor, Cezary Sobisz, Jakub Roślik, Jakub Wolski, Michał Bochentyn, Krzysztof Bonkowski, Dariusz Bartosiewicz – kapitan

(op. p. Marcin Klukowski, p. Agnieszka Labuda, p. Andrzej Kurzydło)

 

Półfinał Wojewódzki XVII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego w piłce siatkowej dziewcząt – Rumia 2016

IV miejsce – Weronika Butowska, Kornelia Gołębiowska, Julia Ekman, Julia Kubisiak, Łucja Tabor, Dominika Burzyńska, Paulina Bajkowska

(trener: Agnieszka Labuda)