2016 / 2017

a) Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku:

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

Finalista - Aleksandra Piotrowicz

(op. p. Wojciech Malicki)

 

b) Konkursy międzynarodowe

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Wyróżnienie -  Martyna Lorek

(op. p. Bogusław Kozłowski)

 

c) Konkursy wojewódzkie:

Wojewódzki Konkurs językowo-multimedialny „Die Methode macht Spaβ” – kat.   gramatyka

I miejsce - Dominik Keller

II miejsce - Agata Andryskowska

(op. p. Joanna Jeka)

 

Wojewódzki konkurs językowo-plastyczny „Das ist doch sehenswert”

II miejsce - Daria Szczypior

(op. p. Joanna Jeka)

 

d) Inne konkursy przedmiotowe (powiatowe):

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

I miejsce - Dominik Kalkowski, Mateusz Hallman, Seweryn Hopa

(op. p. Grzegorz Stolz)

 

Chemikalia – powiatowy konkurs chemiczny

II miejsce - Martyna Lorek II F

(op. p. Aleksandra Grykowiec)

V miejsce - Dagmara Krzyżanowska

(op. p. Renata Chromczuk)

 

„Kto się boi gżegżółki” – powiatowy konkurs ortograficzny

V miejsce - Aleksandra Piotrowicz

(op. p. Małgorzata Stenka)

 

e) Konkursy o zasięgu miejskim:

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

I miejsce - Dominik Kalkowski, Mateusz Hallman, Seweryn Hopa

(Op. p. Grzegorz Stolz)

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

I miejsce - Anna Mielewczyk

(op. p Grzegorz Stolz)

 

Miejski konkurs plastyczny „Nie dla palenia odpadami w piecach”

I miejsce - Kornelia Bonna

III miejsce - Maks Skarbiński

Wyróżnienie - Dawid Piątek

(op. p. Alicja Libich - Wacnik)

 

f) Konkursy artystyczne:

  (opiekun wszystkich konkursów: p. Ferdynanda Byczuk)

XIII Ogólnopolski Konkurs „Świat bez barier”, hasło konkursu „Dmuchawce, latawce, wiatr…”

Laureat - Nikola Posacka, Angelika Drapała

              

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Podwórko – Bajkowe podwórko”

Kwalifikacja na wystawę - Aleksandra Piotrowicz  

 

Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny „Tęcza”

Dyplom za wykonanie znakomitej pracy - Aleksandra Drabska

Dyplom wyróżnienia - Weronika Czajka, Anna Mielewczyk, Julia Syldatk, Nikola Posacka

Dyplom uznania - Marta Wnchoł, Piotr Bradtke, Alicja Frejnagiel, Martyna Bulczak      

 

Konkurs Plastyczno – Literacki „Kulturalnie- bez przemocy”

Nagroda - Klaudia Tietz 

Wyróżnienie: Julia Ekman

 

Miejski Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkiem Miłosierdzia”

I nagroda - Klaudia Bojek , Adriana Obst

Wyróżnienie - Angelika Drapała

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Fotograficzny „Moja Rodzina”

Nagroda - Aleksandra Drabska

Wyróżnienie - Julita Noceń

 

g) Konkursy Sportowe:

TENIS STOŁOWY

Mistrzostwa Lęborka w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych dziewcząt

I miejsce (kat. gim.)- Julia Ekman , Angelika Joniec , Adrianna Obst

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

Mistrzostwa Lęborka w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych chłopów

I miejsce (kat. gim.) -Maciej Czaja , Huber Klassa , Łukasz Sobiesiak  

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży szkolnej w Tenisie Stołowym 2016/2017 dziewcząt

III miejsce (kat. gim.)- Julia Ekman , Angelika Joniec , Adriana Obst

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

Powiatowe Igrzyska  Młodzieży szkolnej w Tenisie Stołowym 2016/2017 chłopców

III miejsce (kat. gim.) - Maciej Czaja  , Hubert Klassa , Łukasz Sobiesiak

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

Kategoria chłopcy: 

Maciej Czaja , Huber Klassa , Łukasz Sobiesiak

Kategoria dziewczęta:

Julia Ekman , Angelika Joniec, Agata Staniszewska , Adriana Obst , Marta Wrzachol

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

KOSZYKÓWKA

Mistrzostwach Lęborka szkół gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt

II miejsce - Julia Kubisiak, Aleksandra Kozłowska, Lucyna Frączek , Klaudia Bujakiewicz, Paulina Bajkowska, Sandra Świeczkowska, Magdalena Pawelczyk, Nina Ryszczuk

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

Mistrzostwach Lęborka szkół gimnazjalnych w koszykówce chłopców

II miejsce -  Klaudiusz Lange, Patryk Gliszczyński, Dawid Siebert, Piotr Bradtke, Mateusz Fölger, Michał Jesiołowski, Wiktor Abe, Michał Rompa – Kordas, Oliwer Repp, Dominik Popławski, Maciej Kustusz, Jakub Dziekoński

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

Mecz sparingowy Gimnazjum nr 2 w Lęborku – Gimnazjum Nowa Wieś Lęborska

Julia Kubisiak, Aleksandra Kozłowska, Lucyna Frączek, Magdalena Pawelczyk, Paulina Bajkowska, Nina Ryszczuk, Sandra Świeczkowska, Wiktoria Smoter, Angelika Joniec, Marta Wenta, Agata Leyk

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

Szkolny turniej koszykówki mix klas sportowych I , II

Organizatorzy - Nauczyciele wychowania fizycznego

 

PIŁKA SIATKOWA

Mistrzostwa Lęborka szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt

I miejsce - Łucja Tabor, Klaudia Popławska, Paulina Bajkowska, Dominika Burzyńska, Karolina Żukowska, Milena Januszkiewicz, Maja Penk, Klaudia Walkusz, Julia Ekman, Natalia Pietrzyk, Julia Kubisiak

(op. p. Agnieszka Labuda)                      

              

Finał Powiatu Lęborskiego XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

I miejsce - Łucja Tabor, Klaudia Popławska, Paulina Bajkowska, Dominika Burzyńska, Karolina Żukowska, Milena Januszkiewicz, Klaudia Walkusz, Maja Penk, Natalia Pietrzyk, Julia Kubisiak

Najlepsza zawodniczka turnieju - Karolina Żukowska

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

Półfinał Wojewódzki XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt –  Stężyca 2017

IV miejsce - Łucja Tabor, Klaudia Popławska, Paulina Bajkowska, Dominika Burzyńska, Karolina Żukowska, Milena Januszkiewicz, Klaudia Walkusz, Maja Penk, Natalia Pietrzyk, Julia Kubisiak

(op. p. Agnieszka Labuda)

 

Mistrzostwa Lęborka szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców

III miejsce - Piotr Bradtke, Sebastian Dębowski, Karol Hinca, Michał Jesiołowski, Artur Koszałka, Piotr Kryj, Benjamin Mielewczyk, Aleksander Pałubicki

(op. p. Marcin Klukowski)

                  

Szkolny turniej piłki siatkowej

I miejsce – dziewczęta II G

I miejsce - chłopcy III B

(op. p. Marcin Klukowski, p. Wojciech Potrykus)

                                                                                                  

PIŁKA RĘCZNA

Mistrzostwa Lęborka szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt

I miejsce - Tabor Łucja, Popławska Klaudia, Kubisiak Julia, Burzyńska Dominika, Bajkowska Paulina, Pawelczyk Magdalena, Tietz Klaudia, Bulczak Martyna, Penk Maja, Joniec Angelika, Krajdocka Dominika, Wenta Marta, Kozłowska Aleksandra

(op. p. Marta Kaczykowska )

 

Finał Powiatowy XVIII Gimnazjady Młodzieży szkolnej Województwa Pomorskiego      w piłce ręcznej dziewcząt – Cewice 2017

II miejsce - Popławska Klaudia, Tabor Łucja, Kubisiak Julia, Burzyńska Dominika, Bajkowska Paulina, Pawelczyk Magdalena, Bulczak Martyna, Kozłowska Aleksandra, Joniec Angelika, Tietz Klaudia, Penk Maja, Pardyla Weronika

(op. p. Marta Kaczykowska, p. Andrzej Kurzydło)      

         

Mistrzostwa Lęborka szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców

II miejsce - Abe Wiktor, Bradtke Piotr, Dębowski Sebastian, Markiewicz Bartosz, Ryszkiewicz Artur, Karbowniak Dawid, Piepka Aleksander, Kodrowski Olaf, Kalkowski Dominik, Popławski Dominik, Kreft Dawid, Dziekoński Jakub, Pałubicki Aleksander, Kochman Cezary

(op. p. Marta Kaczykowska )

 

Mecz sparingowy dziewcząt i chłopców:

Gimnazjum nr 2 Lębork  - Gimnazjum Nowa Wieś Lęborska

(op. p. Marta Kaczykowska )

 

NORDIC WALKING

Marsz Niepodległości Nordic  Walking PKO Grand Prix w Gdyni

I miejsce – Dominik Kalkowski

 

IV Mikołajkowy Rajd Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska – Obliwice

 

IV Rajd Nordic Walking o Puchar Wójta Gminy Wicko w Szczenurzy

Uczniowie naszego Gimnazjum zdobyli I miejsce w klasyfikacji „Najszybsza Szkoła”,
a także nagrody indywidualne

I miejsce (kat. męskiej 14-17 lat) - Piotr Klata

II miejsce (kat. męskiej 14-17 lat) - Dominik Popławski

III miejsce (kat męskiej 14-17 lat) - Krystian Wolski

I miejsce (kat. żeńskiej 14-17 lat) - Dominika Zakrzewska

III miejsce (kat. żeńskiej 14-17 lat) - Monika Korcz

(op. p. Agnieszka Labuda, p. Renata Chromczuk)

 

Marsz młodzieżowy Nordic Walking – Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim – Gdynia 2017

I miejsce - Dominik Kalkowski

(op. p. Andrzej Kurzydło)

                                                                                

PIŁKA PLAŻOWA

Mistrzostwa Lęborka w siatkówce plażowej dziewcząt – II miejsce

(op. p. Agnieszka Labuda)

                                                                                        

TENIS ZIEMNY

XVII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Lęborka szkół w Tenisie Ziemnym szkół gimnazjalnych

I miejsce - Patrycja Janicka

II miejsce - Piotr Bradtke

III miejsce - Łukasz Sobiesiak

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

LEKKOATLETYKA

Miejskie Sztafetowe biegi przełajowe szkół gimnazjalnych

II miejsce (kategoria chłopcy) - Czaja Maciek, Dębowski Sebastian, Folger Mateusz, Jesiołowski Michał, Kalkowski Dominik, Kobyłecki  Jakub, Miotk Wiktor, Ryszkiewicz Artur, Siebert Dawid

(op. p. Wojciech Potrykus)

 

Zimowy Bieg po Plaży - ,,Sopockie 4 Pory Roku’’ – Sopot 2017

III miejsce – Anna Stolicka

 

Drużynowe indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych

II miejsce – Pobłocka Kaja, Wenta Marta, Frączek Lucyna, Tietz Klaudia, Kulesza Natalia, Joniec Angelika, Pawelczyk Nadia, Przebyła Julia, Miotk Wiktor, Siebert Dawid, Kalkowski Dominik, Jeliński Mateusz, Folger Mateusz, Lange Klaudiusz, Jesiołowski Michał

(op. p. Dagmar Rzoske)

 

Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w Lekkoatletyce Indywidualnej

Finał powiatowej XVIII Gimnazjady młodzieży szkolnej w lekkiej atletyce indywidualnej

I miejsce (kat. bieg na 600 m) – Lucyna Frączek

I miejsce (kat. bieg na 300 m) – Klaudiusz Lange

I miejsce (kat. bieg na 1000 m) – Wiktor Miotk

III miejsce (kat. bieg na 100 m) – Patryk Gliszczyński

II miejsce – sztafeta 4x100 chłopców

(op. p. Marcin Klukowski)

 

Finał XVIII wojewódzkiej gimnazjady młodzieży w lekkiej atletyce

IV miejsce – Klaudiusz Lange

(op. p. Marcin Klukowski)

 

UNIHOKEJ

Mistrzostwa Lęborka w unihokeju szkół gimnazjalnych

Kategoria dziewczęta:

II miejsce - Tabor Łucja, Bulczak Martyna, Burzyńska Dominika, Ekman Julia, Tiez Klaudia, Kozłowska Aleksandra, Pietrzyk Natalia, Posacka Nikola, Kwidzińska Wiktoria, Pardyla Weronika, Kubisiak Julia, Labuda Wiktoria

(op. p. Marcin Klukowski)

 

Kategoria chłopcy:

III miejsce - Gliszczyński Patryk, Hopa Seweryn, Kalkowski Dominik, Klata Piotr, Siebert Dawid, Kobyłecki Jakub, Kochaman Cezary, Kodrowski Olaf, Kryj Piotr, Majkowski Robert, Pałubicki Aleksander, Popławski Dominik, Rompa- Kardas Stefan

(op. p. Marcin Klukowski)

 

PIŁKA NOŻNA

Ogólnopolski turniej piłki nożnej kobiet KASZUB CUP 2017 – Luzina

I miejsce - Łucja Tabor, Maja Penk, Laura Bielecka, Weronika Pardyla, Wiktoria Kwidzińska, Klaudia Walkusz, Oliwia Nawrocka

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

ZINA WOMEN CUP – PUCK 2017

II miejsce - Łucja Tabor, Maja Penk, Klaudia Walkusz, Oliwia Nawrocka

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

Mistrzostwa Lęborka w piłce nożnej chłopców

I miejsce - Sebastian Dębowski, Cezary Kochman, Wiktor Miotk, Dawid Siebert, Wiktor Abe, Klaudiusz Lange, Mateusz Folger, Artur Ryszkiewicz, Michał Jesiołowski, Patryk Gliszczyński, Dominik Kreft, Piotr Kalata

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

XVIII Finał Powiatowej Gimnazjady młodzieży szkolnej województwa pomorskiego w piłce nożnej dziewcząt

I miejsce - Łucja Tabor, Wiktoria Kwidzińska, Maja Penk, Weronika Pardyla, Klaudia Walkusz, Oliwia Nawrocka, Paulina Bajkowska, Angelika Joniec

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

XVIII Finał Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej województwa pomorskiego           w piłce nożnej chłopców

I miejsce - Sebastian Dębowski, Cezary Kochman, Wiktor Miotk, Dawid Siebert, Wiktor Abe, Klaudiusz Lange, Mateusz Folger, Artur Ryszkiewicz, Michał Jesiołowski, Patryk Gliszczyński

(op. p. Andrzej Kurzydło)

                                                

Półfinał wojewódzki XVIII Gimnazjady Młodzieży szkolnej województwa pomorskiego 2016/2017 w piłce nożnej chłopców

II miejsce - Sebastian Dębowski, Cezary Kochan, Wiktor Abe, Dawid Siebert, Klaudiusz Lange, Mateusz Folger, Artur Ryszkiewicz, Michał Jesiołowski, Dominik Kreft

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

Półfinał wojewódzki XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej województwo pomorskie 2016/2017 w piłce nożnej dziewcząt

V miejsce - Maja Penk, Pardyla Weronika, Nawrocka Oliwia, Walkusz Klaudia, Karcz Monika, Żukowska Karolina, Mazur Maja, Bajkowska Paulina

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

Halowy gimnazjalny turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2003 o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku

II miejsce – Cezary Kochman, Dominik Kreft, Jakub Kwidziński, Wiktor Andrzejczak, Piotr Kalata, Aleksander Piepka, Mateusz Boyke, Dawid Mayer, Robert Majkowski, Dawid Kreft, Przemysław Bielka

Najlepszy bramkarz turnieju – Cezary Kochman

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

Szkolny turniej piłki nożnej

I miejsce – klasa III B

II miejsce – klasa III G

Najlepszy zawodnik turnieju – Sebastian Dębowski

Najskuteczniejszy bramkarz turnieju – Piotr Bradke

Sędziowie zawodów i organizator turnieju – Marcin Klukowski, Andrzej Kurzydło

 

Halowy gimnazjalny turniej piłki nożnej o Puchar Gimnazjum nr 2 w Lęborku

Kategoria dziewczęta

I miejsce – Pardyla Weronika, Tabor Łucja, Kwidzińska Wiktoria, Łabuda Wiktoria, Wrzachol Marta, Nawrocka Oliwia, Walkusz Klaudia, Daria Kreft

Najlepsza snajperka turnieju – Klaudia Walkusz

Najlepsza bramkarka turnieju – Weronika Pardyla

Najlepsza zawodniczka turnieju – Łucja Tabor

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

Kategoria chłopców

I miejsce – Sebastian Dębowski, Wiktor Abe, Klaudiusz Lange, Michał Jesiołowski, Piotr Kalata, Dominik Kreft, Artur Ryszkiewicz, Dawid Siebert, Wiktor Miotk, Mateusz Folger

Najlepszy strzelec turnieju – Wiktor Abe

Najlepszy zawodnik turnieju – Wiktor Miotk

(op. p. Andrzej Kurzydło)

 

LEO LAYDY’S CUP 2017 – I Turniej Halowy Piłki Nożnej Kobiet

I miejsce - Łucja Tabor, Maja Penk, Laura Bielecka, Weronika Pardyla, Wiktoria Kwidzińska, Klaudia Walkusz, Oliwia Nawrocka

Najlepsza zawodniczka turnieju - Łucja Tabor

(op. p. Andrzej Kurzydło)