a) Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku:
Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Laureat: Paweł Siuciak
(op. p. Renata Chromczuk)
Wojewódzki Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Laureat: Mateusz Nawojczyk
(op. p. Aldona Korzeniewska)
Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Finalista: Mateusz Nawojczyk
(op. p. Elżbieta Kosińska)
b) Konkursy Międzynarodowe:
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
Wyróżnienie: Adrian Zaborowski
(op. p. Anita Kondej)
c) Konkursy Ogólnopolskie
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna „CLIO”
Laureat – Paweł Siuciak
Laureat – Agnieszka Chrzanowska
(op. p. Aldona Korzeniewska)
d) Konkursy wojewódzkie
Wojewódzki konkurs językowo-plastyczny „Pomoc dydaktyczna do nauki języka niemieckiego – czyli nauka poprzez zabawy”
I miejsce – Natalia Jeka
(op. p. Joanna Jeka)
Wojewódzki konkurs teatralny „Theater macht spat”
IV miejsce – zespół: Natalia Jeka, Jakub Korzeniewski, Aleksandra Rapalska, Aldona Mielewczyk, Natalia Obierak, Wiktoria Potrykus, Martyna Bulczak
(op. p. Joanna Jeka)
f) Inne Konkursy:
Powiatowy Konkurs Chemiczny „Chemikalia”
I miejsce – Aldona Mielewczyk
II miejsce – Zuzanna Penk
III miejsce – Elżbieta Iwaniuk
IV miejsce – Tomasz Rusinek
(op. p. Aleksandra Gryfkowiec)
Powiatowy Konkurs organizowany przez SANEPID w Lęborku „Jedz Zdrowo”
I miejsce – Monika Sztandera
III miejsce – Karolina Mazurek
Wyróżnienie – Wiktoria Bonczyńska
(op. p. Alicja Libich-Wacnik)
Powiatowy Konkurs Biologiczny „Był sobie człowiek”
IV miejsce – Mateusz Nawojczyk
(op. p. Beata Mateńka)
Powiatowy Konkurs Literacki im. Stefana Żeromskiego
Nagroda główna – Aleksandra Romanowska
(op. p. Katarzyna Wetta)
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
IV miejsce – Aldona Mielewczyk
(op. p. Grzegorz Stolz)
g) Konkursy artystyczne:
Konkurs Fotograficzny „Zaprzyjaźnij się z…”
III miejsce – Wiktoria Formela
Wyróżnienie – Natalia Machiewicz, Zuzanna Penk
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
XII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ozdoba Świąteczna”
Laureat – Natalia Lenartowicz
Wyróżnienie – Marta Wrzachol
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Szukam Rodziny
I miejsce – Dominika Fugiel
Wyróżnienie – Natalia Mackiewicz, Natalia Obierak, Karolina Mazurek, Marta Kamrowska, Nikola Matzocha, Magdalena Wrońska, Oliwia Tomasiewicz
Marta Browarczyk, Weronika Wiecka, Natalia Lenartowicz, Anna Kaczykowska
Aleksandra Rapalska, Klaudia Bodnar, Wiktoria Klasa, Sandra Rączkowska
Marta Bigus, Aleksandra Romanowska, Natalia Jeka
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
Konkurs Powiatu Lęborskiego „Powiat Lęborski – moja mała ojczyzna”
Wyróżnienie – Magdalena Wrońska
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
Gminny Konkurs Plastyczny „Jestem eko, czyli jak mogę ograniczyć powstawanie śmieci w swoim najbliższym otoczeniu
I miejsce – Nikola Wiśniewska
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
Konkurs Plastyczny na „Lęborską Maskę Jasełkową 2014/2015
I miejsce – Natalia Kolano
IV miejsce – Nikodem Patelczyk
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
Konkurs Plastyczny „Piłeś-nie jedź”
II miejsce – Alicja Labuda
III miejsce – Wiktoria Klasa
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
Miejski Konkurs Fotograficzny Photo Day
Wyróżnienie – Marcelina Flak, Natalia Machiewicz
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
Miejski Konkurs Plastyczny „Współczesny Ikar”
Wyróżnienie – Monika Sztandera, Wiktoria Bonczyńska, Anna Kaczykowska
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
Miejski Konkurs Plastyczno-Literacki „Chcę żyć szczęśliwie – bez przemocy”
Nagroda – Natalia Jeka
Wyróżnienie – Michał Kijewski, Dawid Grudzień, Wiktoria Klasa
(op. p. Ferdynanda Byczuk)
h) Konkursy sportowe
Turniej o Puchar Prezesa Fundacji Lotto „Milion Marzeń”
I miejsce – Kumulacja Aktywności Lębork
(op. p. Wojciech Potrykus)
TENIS STOŁOWY
(op. p. Wojciech Potrykus)
Mistrzostwa Lęborka w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców
I miejsce – dziewczęta
I miejsce – chłopcy
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym 2014/2015
I miejsce – chłopcy
III miejsce – dziewczęta
Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym chłopców – Szemut 2014
III miejsce
LEKKOATLETYKA
Lekkoatletyczne mistrzostwa Lęborka szkół gimnazjalnych
Bieg na 100m chłopcy
II miejsce – Miłosz Dobosz
II miejsce – Michał Lisowski
Bieg na 100m dziewczęta
II miejsce – Klaudia Tietz
II miejsce – Natalia Zagórowicz
Bieg na 300m chłopcy
I miejsce – Michał Hinca
III miejsce – Kamil Brzozowski
Bieg na 300m dziewczęta
I miejsce – Natalia Lenartowicz
I miejsce – Natalia Obierak
Bieg na 800m dziewczęta
I miejsce – Anna Stolicka
II miejsce – Laura Bielecka
Bieg na 1000m chłopcy
II miejsce – Michał Kliński
Skok w dal
Chłopcy
III miejsce – Michał Hinca
Dziewczęta
I miejsce – Wiktoria Labuda
III miejsce – Julia Ekman
Sztafeta (4x100m)
I miejsce – chłopcy
I miejsce – dziewczęta
(op. p Agnieszka Labuda, p. Dagmar Rzoska)
Powiatowe Mistrzostwa gimnazjalne w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
II miejsce
(op. p. Agnieszka Labuda)
Finał XVI Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży w Lekkiej Atletyce – Słupsk 2015
XII miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Finał Powiatowych XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2014/2015 szkół gimnazjalnych
I miejsce – Michał Kaliński (1000m)
I miejsce – Jacek Staniszewski (2000m)
I miejsce – sztafeta chłopców (4x100m)
II miejsce – Michał Lisowski (pchnięcie kulą)
II miejsce – Michał Hinca (300m)
II miejsce – Anna Stolicka (1000m)
III miejsce – Lucyna Frączek (600m)
III miejsce – Kamil Brzozowski (skok w dal)
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Miejskie indywidualne zawody lekkoatletyczne szkół gimnazjalnych
II miejsce – Michał Lisowski (100m)
II miejsce – Michał Hinca (200m)
II miejsce – Lucyna Frączek (600m)
I miejsce – Anna Stolicka (1000m)
I miejsce – Michał Kliński (1000m)
I miejsce – Jacek Staniszewski (2000m)
II miejsce – Kamil Brzozowski (skok w dal)
II miejsce – Michał Lisowski (pchnięcie kulą)
I miejsce – Karolina Rotkiewicz (skok wzwyż)
I miejsce – Chłopcy (sztafeta 4x100m)
(op. p. Andrzej Kurzydło, p. Dagmar Rzoska)
Grand Prix Lęborka w biegach przełajowych
V miejsce – Anna Stolicka
(op. p. Dagmar Rzoska)
XXXIII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera – Obliwice 2015
II miejsce – Anna Stolicka
III miejsce – Jan Konkol
II miejsce – w klasyfikacji drużynowej
(op. p. Dagmar Rzoska)
PIŁKA SIATKOWA
Udział w Mini Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej – Polska/Gdańsk 2015
(op. p. Andrzej Kurzydło, p. Marcin Klukowski)
Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców
I miejsce – chłopcy
II miejsce – dziewczęta
(op. p. Marcin Klukowski)
Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej chłopców
I miejsce
(op. p. Marcin Klukowski)
Mistrzostwa Lęborka Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt
III miejsce
(op. p. Marcin Klukowski)
UNIHOKEJ
Mistrzostwa Lęborka w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych
I miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Mistrzostwa Lęborka w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych
II miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Finał Powiatowych XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2014/2015 w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych
III miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
PIŁKA NOŻNA
Turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2014 chłopców rocznik 2001 o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku
I miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
OLIMP CUP 2014 – Halowy Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku
II miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2015 – Gdańsk
IX miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Półfinał wojewódzki XVI Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w 6- piłkarskich dziewcząt – Luzino 2015
II miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
II runda Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup chłopców – Łęczyce 2015
I miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Finał Powiatowych XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego 2014/2015 Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt – Nowa Wieś Lęborska
I miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
II runda Ogólnopolskiego Turnieju piłki Nożnej Coca Cola Cup dziewcząt – Lębork 2015
II miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Mistrzostwa Lęborka Gimnazjów w piłce nożnej dziewcząt
I miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Mistrzostwa Lęborka Gimnazjów w piłce nożnej chłopców
II miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
I Runda Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup dziewcząt – Kamienica Królewska 2015
I miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
I Runda Ogólnopolskiego Turnieju piłki Nożnej Coca Cola Cup chłopców – Łęczyce 2015
I miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Turniej piłki nożnej dziewcząt – VII Europejski Tydzień Sportu – XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin – Bożepole Wielkie 2015
II miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Linia Orlik Cup 2015 – turniej piłki nożnej rocznika 99
I miejsce
(op. p. Andrzej Kurzydło)
PŁYWANIE
Powiatowe indywidualne zawody pływackie szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców 2014
III miejsce – Cezary Rompa-Kardas (styl grzbietowy)
(op. p. Dagmar Rzoska)
PIŁKA RĘCZNA
Mistrzostwa Lęborka w piłce ręcznej dziewcząt
I miejsce
(op. p. Marta Kaczykowska)
Mistrzostwa Lęborka w piłce ręcznej chłopców
III miejsce
(op. p. Marta Kaczykowska)
TENIS ZIEMNY
Mistrzostwa Lęborka w tenisie ziemnym szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców
II miejsce – Patrycja Janicka
III miejsce – Wiktoria Stelmach
IV miejsce – Piotr Radtke
(op. p. Wojciech Potrykus)
Turniej tenisa ziemnego z okazji Dnia Dziecka w kategorii gimnazja
II miejsce – Patrycja Janicka
II miejsce – Piotr Bradtke
(op. p. Wojciech Potrykus)
KOSZYKÓWKA
Mistrzostwa Lęborka w koszykówce dziewcząt
II miejsce
(op. p. Agnieszka Labuda)
Mistrzostwa Lęborka w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych
III miejsce
(op. p. Agnieszka Labuda)
ZORGANIZOWANE TURNIEJE I IMPREZY SZKOLNE
Ferie na sportowo
Piłka nożna – dzikie drużyny
(op. p. Andrzej Kurzydło)
Piłka siatkowa – turnieje dwójek
(op. p. Marcin Klukowski)
Tenis stołowy – turnieje singlowe
(op. p. Wojciech Potrykus)
Zajęcia sportowe w ferie
Zajęcia z piłki siatkowej, piłki nożnej, tenisa stołowego, piłki ręcznej, koszykówki
(organizacja – nauczyciele wychowania fizycznego)
Dzień sportu szkolnego Gimnazjum nr 2
(organizacja – nauczyciele wychowania fizycznego)
Turniej piłki nożnej Olimp Cup 2015 rocznika 2001 o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku
(organizacja – p. Andrzej Kurzydło)
Kumulacja Aktywności
Turniej tenisa stołowego – ferie 2015
Zajęcia sportowe na lodowisku
Zajęcia sportowe z tenisa stołowego i ziemnego
Zajęcia sportowe na basenie
Zajęcia sportowe i turniej piłki nożnej
(organizacja – p. Wojciech Potrykus, p. Marcin Klukowski)