“Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie. “

W miesiącu październiku nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną ” Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”, związanej ze 150-leciem istnienia Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży niedowidzącej. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla podopiecznych ośrodka.

Zorganizowaliśmy konkurs szkolny na wykonanie dotykowego plakatu pt. „Jestem Europejczykiem – tradycyjne symbole krajów europejskich”. Najlepsze prace zostaną wysłane na konkurs.

Ponadto uczniowie napisali listy do Adama oraz koleżanek i kolegów z bydgoskiego „Braille’a”, które zostały już wysłane.

Na lekcjach wychowawczych odbyła się projekcja filmów udostępnionych przez organizatora kampanii. Był to świetny materiał służący przedstawieniu uczniom zagadnienia niedowidzenia.

Dzieci z klas I-III wykonały plakat na temat osób niedowidzących.

Oto wyniki naszych prac.