Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku

środa 08:00 – 14:00
czwartek 08:00 – 14:00
piątek 08:00 – 14:00

Nasza biblioteka to wyjątkowe miejsce

jesteś tu mile widziany.

W szkolnej bibliotece możesz:
– wybierać i wypożyczać książki
– szukać informacji
– czytać czasopisma
– pytać
– uśmiechać się
– mieć spokój
– zrelaksować się
– brać udział w konkursach

Co nas czeka:

1. Wybór łączników bibliotecznych i aktywu bibliotecznego.
2. 11.10. – Spotkanie z autorką książek dla dzieci Tiną Oziewicz.
3. 16.10. – Konkurs dla klas II Pięknego Czytania wierszy Marii Konopnickiej ON-LINE – org. Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lęborku – regulamin.

…………………………………………..
WAŻNE INFORMACJE:
…………………………………………..

• Wszyscy czytelnicy posiadają elektroniczne karty biblioteczne obsługiwane czytnikiem kodów kreskowych.
  • Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice.
  • Każdy użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania zasad regulaminu.
  • W bibliotece należy zachować ciszę.
  • Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów mają prawo do wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.
  • Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki w wyznaczonym terminie może uzyskać przedłużenie terminu zwrotu.
  • W kąciku czytelniczym można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki tj. ze zbiorów czytelni i wypożyczalni.
  • Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce, książki (inne dokumenty) oddaje się nauczycielowi bibliotekarzowi.
  • Książki, czasopisma i inne dokumenty należy szanować jako dobro wspólne. Zauważone uszkodzenia zgłasza się nauczycielowi bibliotekarzowi.
  • W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki (innego dokumentu) należy ją odkupić bądź oddać inną o równej lub większej wartości po uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem.
  • Pod koniec roku szkolnego książki powinny być zwrócone w odpowiednim terminie.
    ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..