Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Bohaterów Westerplatte
w Lęborku

SP7 w Lęborku - adres
ul. Piotra Skargi 52, 84-300 Lębork

Co się dzieje w przyrodzie i na naszym niebie – mobilne horyzontarium i molekularium

Co się dzieje w przyrodzie i na naszym niebie – mobilne horyzontarium i molekularium

W naszej szkole gościliśmy mobilne horyzontarium i molekularium. 🌄🌚☁️Jest to rodzaj dmuchanego balonu, przypominającego kopułę w której poprzez projekcję można przenieść się w wirtualny świat fizyki, wizualizacji przyrodniczych oraz zagadnień z astronomii – co się dzieje na naszym świecie
i na naszym niebie. Można doświadczyć świat nie tylko w skali makro ale – przede wszystkim – w skali mikro, na poziomie cząsteczek i atomów.
Takie projekcje to atrakcyjne lekcje dla uczniów. Zróżnicowane pod względem merytorycznym i formy przekazu, a również dostosowane są do poziomu poszczególnych grup wiekowych. Dla młodszych zagadnienia wyświetlane były w formie bajki dla starszych projekcja była bardziej naukowa.
To taka alternatywna popularyzacja edukacji z zakresu astronomii i nauk przyrodniczych w zabawny i rozrywkowy sposób.