Festiwal Nauki i Techniki “EXPLORY” w Gdyni

W dniu 18.10 2017r. uczniowie Szkoły Postawowej nr 7 wraz z gimnazjalistami oraz nauczycielkami Anitą Kondej i Bożeną Maciejewską, udali się na Festiwal Nauki „E(x)plory”, który to miał miejsce w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

Festiwale Naukowe E(x)plory to wielkie święto nauki i nowych technologii! To niezwykłe wydarzenia odbywające się w kilku miastach Polski, które udowadniają młodzieży, że nauka to fascynujący element naszego życia i doskonały pomysł na przyszłość! Bogaty w kreatywne warsztaty i inspirujące wykłady program Festiwalu to propozycja dla uczniów, naukowców, firm działających w obszarze nowych technologii. Festiwal Nauki „E(x)plory”, to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań, którego głównym priorytetem jest wspieranie utalentowanych, młodych ludzi. Święto Nauki poparte warsztatami, pokazami naukowymi, projektami badawczymi najlepszych młodych naukowców. Uczestniczyliśmy w wykładzie „Jak zacząć..” Mateusza Mach – 20-latka z Lęborka, studenta New York University w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Finalista rankingu magazynu Forbes 30 Under 30. W wieku 17 lat stworzył aplikację Five App, która służy do komunikacji osób głuchych. Poza tym jest inwestorem i jednym z dyrektorów platformy muzycznej OPUS. Mateusz opowiedział jakie były początki jego biznesowej drogi. Skąd pomysł na Five App? I jak muzyczna pasja przerodziła się w biznes. Jako nauczyciele, opiekunowie, przewodnicy po zdobywaniu wiedzy staramy się odkrywać i rozwijać pasję naukową u uczniów, rozwijamy umiejętności na warsztatach naukowych, uczniowie poznają innowacyjne narzędzia edukacyjne, rozwijamy talenty. Mieliśmy okazję porozmawiać z młodymi naukowcami, dowiedzieliśmy się o nowinkach technologicznych, gadżetach, także kontaktowaliśmy się stawiając liczne pytania z przedstawicielami świata biznesu, ludźmi nauki, radia i tv.