Klasa 1 b w Bibliotece Miejskiej

Uczniowie klasy I b uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej „Szukając Marudka”. Dzieci dzięki teatrzykowi kamishibai poznały przygody psa Marudka oraz jego przyjaciela Leosia.

Uczniowie z zaciekawieniem oglądali papierowy teatrzyk, chętnie odpowiadali na pytania, dzielili się doświadczeniami na temat opieki nad zwierzętami. Chętnie rozwiązywali zagadki, by odnaleźć ukrytego w bibliotece Marudka.  Ciekawym zadaniem, przy którym dzieci zgodnie ze sobą współpracowały było ozdabianie sylwety psa skrawkami gazet.

Pani bibliotekarka oprowadziła też pierwszaków po bibliotece, zachęciła do wypożyczania książek a na koniec zaproponowała zwiedzanie Jaskini Smoka.

Lekcja biblioteczna bardzo podobał się naszym uczniom. Z pewnością powrócą tu na kolejne zajęcia.