Pluszowe misiaki przyniosły pierwszaki

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie przede wszystkim tam, gdzie pojawiają się dzieci: w żłobkach, przedszkolach, szkołach, szpitalach. Z okazji Dnia Pluszowego Misia w klasach I a i b zorganizowano  czytanie książek o pluszowym misiu, a dzieci tego dnia mogły przynosić ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki, które odświętnie udekorowały kokardkami.

Z tej okazji Pani Ania I Marlena przygotowały dla dzieci liczne zabawy. Było bardzo wesoło i radośnie.

Święto ma wymiar również symboliczny. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania w tym dniu wielu akcji dobroczynnych np. różnego typu zbiórek na rzecz potrzebujących małych i dużych dzieci.

W okresie przedświątecznym organizujemy zbiórkę kosmetyków dla nastolatków. Szczegóły u Pań klas I. Zbiórka trwać będzie do15 grudnia.

I jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia?