Przyszli medycy w akcji!

W piątek kolejna grupa naszych gimnazjalistów rozpoczęła zajęcia laboratoryjne w  Gdańskim Uniwersytetem Medycznym (dawna Akademia Medyczna). Cyklicznie raz w miesiącu będziemy brali udział w zajęciach laboratoryjnych pracowni Molekularnej i Pracowni Diagnostyki Białkowej Uniwersytetu Medycznego. Gimnazjaliści będą mieli możliwość wykonywania ciekawych doświadczeń i badań pod okiem specjalistów. Uczniowie zapoznają się między innymi ze sposobami identyfikacji substancji metodami fizyczno – chemicznymi i biologicznymi oraz metodami diagnostyki molekularnej. Zapoznamy się również z metodami analitycznymi takimi jak: pomiar pH, absorbcji światła, aktywności enzymów. Każde zajęcia będą bezpieczne i dostosowane do wiedzy i umiejętności gimnazjalistów. Uczniowie na każde ćwiczenia otrzymają zestaw niezbędnych informacji do wykonywania ćwiczeń, natomiast po ćwiczeniach zestawy pytań dotyczące wykonywanych ćwiczeń.

Już dziś rozpoczęliśmy badania z zakresu pH roztworów i ich pojemności buforowych. Eksperymentalnie dowodziliśmy siły układu buforowego krwi człowieka po wprowadzeniu do niego porcji coca-coli.

Być może są w naszej szkole przyszli studenci tej uczelni?! Koordynatorem projektu jest A. Gryfkowiec i E. Kosińska.