Śladami historii Lęborka

29 listopada uczniowie kl. 3 a uczestniczyli w wycieczce „Śladami historii Lęborka”, której  celem było wzbogacenie wiedzy o naszym regionie, a przede wszystkim o naszym mieście. Trasa naszej wędrówki biegła koło dawnego Zamku Krzyżackiego, gdzie obecnie mieści się budynek sądu,  Domu Młynarza i Spichlerza Solnego. Zwiedzaliśmy również wystawy w  muzeum Lęborka. Pani przewodnik przedstawiła nam m.in. zbiory z zakresu historii miasta i regionu, sztuki dawnej, archeologii, etnografii. Dzieci poznały tradycje i obrzędy ludowe Kaszub. Zwiedzaliśmy także dwie odrestaurowane baszty: oszkloną i nr 27, które na co dzień nie są udostępniane zwiedzającym. Wędrując ulicami naszego miasta, słuchaliśmy przygotowanych przez dzieci ciekawostek o kolejnych średniowiecznych  zabytkach Lęborka. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy Sanktuarium św. Jakuba, Baszcie Bluszczowej, kościele NMP Królowej Polski, Ratuszu Miejskim, podziwialiśmy piękne kamienice na ul. Staromiejskiej.