Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Bohaterów Westerplatte
w Lęborku

SP7 w Lęborku - adres
ul. Piotra Skargi 52, 84-300 Lębork

Święto Niepodległości – #szkoladohymnu

Święto Niepodległości – #szkoladohymnu

W dniu poprzedzającym Święto Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie z klas 1-3 zaprezentowali pieśni patriotyczne, tańce i wiersze. Klasy starsze przedstawiły inscenizację historyczną we współczesnej odsłonie. Uroczystości towarzyszył chór szkolny.

O symbolicznej godzinie 11:11, w ramach akcji “Szkoła do hymnu”, zaśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego państwa, gdzie w 1918 r. po 123 latach niewoli Polska znowu powróciła na mapę Europy. Ten dzień jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i symbolem zwycięstwa. Dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów, najcenniejsze wartości zostały uratowane.

Podczas przygotowania do wspomnianego święta, wiele klas oraz przedszkolaki wykonało gazetki upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości, które pojawiły się na korytarzach szkolnych oraz w salach lekcyjnych.