Szko艂a Podstawowa nr 7 w L臋borku

Szko艂a Podstawowa nr 7
im. Bohater贸w Westerplatte
w L臋borku

SP7 w L臋borku - adres
ul. Piotra Skargi 52, 84-300 L臋bork

Wycieczka klasy IV a馃槉

Wycieczka klasy IV a馃槉

Z archiwum Exp

15 lutego br. uczniowie kl. IVa, wraz z opiekunami, brali udzia艂 w fabularyzowanych zaj臋ciach Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Podczas niezwykle ciekawych zaj臋膰 uczniowie bli偶ej poznali prac臋 detektywa i laboranta kryminalistycznego. Rozwi膮zywali szereg zagadek logicznych oraz poszerzali wiedz臋 z zakresu przyrody, biologii. Wspaniale poradzili sobie w roli ekspert贸w-inspektor贸w 鈥瀂 archiwum Exp鈥, prowadz膮c do艣wiadczenia i analizuj膮c fakty, aby rozwi膮za膰 spraw臋 sprzed 30 lat.

Uczestnicy zg艂臋bili techniki detektywistyczne: wykonywali m.in. badania daktyloskopowe, poznali metody wykrywania grup krwi, spos贸b izolacji DNA. Doskonalili niezb臋dn膮 umiej臋tno艣膰 w pracy detektywa 鈥 wykorzystanie zmys艂贸w do prowadzenia obserwacji. Samodzielnie przeprowadzali do艣wiadczenia, kszta艂tuj膮c umiej臋tno艣膰 pracy zespo艂owej i 艣wietnie si臋 przy tym bawi膮c.

Po tych jak偶e anga偶uj膮cych zaj臋ciach uczniowie mieli czas na aktywne zwiedzanie ekspozycji i korzystanie z wystaw: Akcja cz艂owiek, Drzewo 偶ycia, Niewidoczne si艂y, Kierunek zdrowie oraz Hydro艣wiat.

Ze 艣wie偶o zdobyt膮 wiedz膮 i pe艂ni wra偶e艅 wr贸cili, my艣l膮c ju偶 o kolejnym wyje藕dzie 馃槉