Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Bohaterów Westerplatte
w Lęborku

SP7 w Lęborku - adres
ul. Piotra Skargi 52, 84-300 Lębork

Zabawy z symetrią w I a

Zabawy z symetrią w I a

Zabawy z elementami symetrii są zawsze bardzo lubiane przez dzieci. Mata do kodowania, wzory obrazków i kolorowe kubki to przedmioty, które ułatwiły dzieciom klasy 1 a zrozumienie symetrii. Na zajęciach dzieci tworzyły własne obrazki z patyczków, z kubeczków na macie do kodowania, uzupełniając wzory w zadaniach interaktywnych. Wykorzystaliśmy także farby plakatowe odbijając skrzydła motyla i zajęcia komputerowe podczas których samodzielnie tworzyli motyle poznając dwie nowe funkcje w programie Paint: przerzuć w pionie i obróć w pionie. Dzieci rozwijały swoją kreatywność świetnie bawiąc się i ucząc.