2011 / 2012

a) Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium
Oświaty i Wychowania w Gdańsku:

Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Finalista - Michał Milewczik (op.p. Renata Chromczuk)

b) Inne konkursy:
Wojewódzki Konkurs "Moje finanse z klasy do kasy"
finaliści - Edyta Darżnik, Andrzej Przybylski, Michał Bradtke
(op.p. Zenon Pawelczyk)

V Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Plastyczny "Bryły wokół nas"
III miejsce- Jolanta Gosz
(op.p. Aleksandra Werra)

II Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny "Klio"
laureat - Martyna Stefańska
(op.p. Zenon Pawelczyk)
I miejsce w szkole i XIX miejsce w kraju - Piotr Nawrocki
(op.p. Aldona Korzeniewska)


c) Konkursy przedmiotowe, tematyczne - na szczeblu miejskim:
Miejski Konkurs Ortograficzny "Kto się boi gżegżółki"
II miejsce - Maria Konkol
(op.p. Małgorzata Stenka)

Miejski Konkurs Chemiczny "Chemikalia""-
I miejsce - Michał Milewczik (op.p. Renata Chromczuk)
III miejsce - Piotr Nawrocki (op.p.Jan Drywa)
V miejsce - Łukasz Skołd (op.p. Renata Chromczuk)


Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kaszubskiej "Rodno Mowa"
I miejsce na szczeblu miejskim - Karol Mielewczyk
(op.p. Aldona Korzeniewska)

d) Konkursy przedmiotowe, tematyczne - na szczeblu powiatu:
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej
II miejsce - Łukasz Świątek
(op.p. Zenon Pawelczyk)

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kaszubskiej "Rodno Mowa"
II miejsce - Karol Mielewczyk
(op.p. Aldona Korzeniewska)

e) Konkursy artystyczne :
XXXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny
"Moja Przygoda w Muzeum"
(org. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Pałac w Wilanowie)
nagroda - Katarzyna Olszak

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
"Poezja w obrazach - wiersze poetów polskich" (org. Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie)
nagroda- Milena Sikorska

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza"
(org. Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie, Wydz. Grafiki ASP w Warszawie")
wyróżnienia - Milena Sikorska, Julia Olczyk
dyplom uznania - Maciej Szturo


XVI Pomorski Konkurs Plastyczny "Jesień na Kaszubach"
(org. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Brusach) -
wyróżnienie - Maria Konkol

XII Pomorski Konkurs Plastyczny
"Ziemia Kaszubska Słoneczna i czysta" (org.Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach)
wyróżnienie - Marcin Wójcik

VIII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny
z okazji Święta Ziemi "Ziemia - raj"(org. MDK w Lęborku, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urząd Miejski w Lęborku)
III miejsce - Daria Pawłowska
kwalifikacja do wystawy - Aleksandra Bielawska

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Zwiastun Wiosny"
(org.Liga ochrony Przyrody w Gdańsku)
kwalifikacja do wystawy - Natalia Szwabowicz, Marcin Wójcik, Aleksandra Wenta

Wojewódzki Konkurs "Anieli Grają"
(org. Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., Hospicjum
im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku)
dyplom za wysoki poziom artystyczny - Magda Zielonka

VII Powiatowy Konkurs Fotograficzny " Sztuka Chwili"
(org. MDK w Lęborku, Starostwo Powiatowe w Lęborku,
Urząd Miasta w Lęborku)
II miejsce - Julia Olczyk
III miejsce - Klaudia Formela
wyróżnienie - Weronika Greźlikowska, Patrycja Negel

IX Powiatowy Konkurs Plastyczny "Stroik Bożonarodzeniowy"
(org. MDK w Lęborku, Starostwo Powiatowe w Lęborku,
Urząd Miasta w Lęborku)
Grand Prix - Magdalena Zielonka
II miejsce - Tomasz Ziemian
III miejsce - Weronika Greźlikowska
wyróżnienie - Jakub Przepiórka, Marcin Wójcik


Miejski Konkurs na maskę jasełkową "Pastuszkowie przybywajcie..."
(org. Stowarzyszenie św. Jakuba Ap., Starosta Lęborski, Burmistrz Miasta Lęborka)
nagroda - Maciej Szturo, Adam Dosz, Joanna Grabowska

- Konkurs Plastyczny "Herb miasta Lęborka
na tle otaczającej przyrody"
(org. Urząd Miejski w Lęborku, Europejski Fundusz Społeczny)
I miejsce - Marcin Wójcik

Konkurs Plastyczny "Herb Powiatu Lęborskiego
na tle otaczającej przyrody"
(org. Starostwo Powiatowe w Lęborku, Europejski Fundusz Społeczny)
dyplom - Marcin Wójcik

(op.wszystkich uczniów p. Ferdynanda Byczuk)


f) Konkursy sportowe

Nagroda Burmistrza Miasta Lęborka za osiągnięcia sportowe w 2011r.:
Mariusz Mianowski i Łukasz Przepiórka

TENIS STOŁOWY

I MIEJSCE   FINAŁ DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych Brzeg Dolny
MISTRZOWIE POLSKI! - 18-20.04.2012
Adam Dosz, Sławomir Dosz, Mateusz Madziąg (rez.)
(op. p. Dagmar Rzoska, p. Wojciech Potrykus)

INDYWIDUALNE osiągnięcia ucznia ADAMA DOSZA - reprezentanta Kadry Polski w tenisie stołowym:
wyróżnienie dla Najlepszego Sportowca Województwa Pomorskiego
- Urząd Marszałkowski w Gdańsku
III miejsce Sportowe Laury 2011 - Sportowiec Junior Powiatu Lęborskiego
IX miejsce Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów w Gdańsku
Vmiejsce II Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów w Drzonkowie
I miejsce Miejska XIII Gimnazjada młodzieży szkolnej w tenisie stołowym
I miejsce Powiatowa XIII Gimnazjada młodzieży szkolnej
w tenisie stołowym
I miejsce XL Igrzyska i XIII Gimnazjada młodzieży szkolnej
w tenisie stołowym w Gdyni
(awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych)
I miejsce Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego
O Nagrodę Starosty Tczewskiego i Burmistrza Gniewa - kategoria junior
II miejsce Finał Pucharu Polski w tenisie stołowym mężczyzn Lębork 2012
I miejsce Międzynarodowy VIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym Starogard Gdański 2012 - kategoria junior
V-VIII miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym
Toruń 2012



INDYWIDUALNE osiągnięcia ucznia SŁAWOMIRA DOSZA:
I miejsce Miejska Gimnazjada młodzieży szkolnej
w tenisie stołowym chłopców
I miejsce Powiatowa Gimnazjada szkolna w tenisie stołowym
I miejsce Półfinał Wojewódzki - XIII Gimnazjada szkolna w tenisie stołowym chłopców
I miejsce Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę Starosty Tczewskiego i Burmistrza Gniewa - kategoria kadet
II miejsce FINAŁ PUCHARU POLSKI w tenisie stołowym mężczyzn Lębork 2012
II miejsce Międzynarodowy VIII Memoriał Andrzeja Grubby w tenisie stołowym Starogard Gdański 2012 - kategoria kadet
V miejsce Ogólnopolski Turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym chłopców Brzeg Dolny 2012
V miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym Kraków 2012

DRUŻYNOWE osiągnięcia uczniów:
I miejsce Miejska Gimnazjada młodzieży szkolnej w tenisie stołowym chłopców - Adam Dosz, Sławomir Dosz, Grzegorz Koziacz
II miejsce Miejska Gimnazjada szkolna w tenisie stołowym dziewcząt - Julia Olczyk, Justyna Lubocka
V-VIII miejsce PRO TOUR we Władysławowie (drużynowo)
I miejsce Powiatowa Gimnazjada szkolna w tenisie stołowym
- Adam Dosz, Sławomir Dosz, Grzegorz Koziacz
I miejsce Półfinał Wojewódzki - XIII Gimnazjada szkolna w tenisie stołowym chłopców - Adam Dosz, Sławomir Dosz, Mateusz Madziąg
I miejsce Finał Wojewódzki - XIII Gimnazjada szkolna w tenisie stołowym chłopców - Adam Dosz, Sławomir Dosz, Mateusz Madziąg
I miejsce Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w tenisie stołowym chłopców Gdynia 2011
Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę Starosty Tczewskiego i Burmistrza Gniewa:
I miejsce - Sławomir Dosz - kategoria kadet
I miejsce - Adam Dosz - kategoria junior

V-VIII miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym Toruń 2012 - Adam Dosz

II miejsce FINAŁ PUCHARU POLSKI w tenisie stołowym mężczyzn Lębork 2012 - Adam Dosz, Sławomir Dosz(rez.)



TENIS ZIEMNY

I miejsce Turniej tenisa ziemnego w grze deblowej Lębork 2011
- Mateusz Madziąg
(op. p. Dagmar Rzoska, p. Wojciech Potrykus)


LEKKOATLETYKA

INDYWIDUALNE osiągnięcia ucznia MATEUSZA GÓRSKIEGO
I miejsce Grand Prix Lęborka 2011/2012 kat. gimnazja - 1 bieg i 3 bieg
II miejsce Grand Prix Sopot Timex Cup 2011/1012
I miejsce Bieg z Polharmą w Starogardzie Gdańskim (Bieg Kociewski)
I miejsce Bieg wokół Ołtarza Papieskiego w Sierakowicach 2011
I miejsce Bieg Niepodległości biegi przełajowe Lębork 2011
I miejsce Miejskie Indywidualne Biegi Przełajowe Lębork
I miejsce Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
V miejsce Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych
w Lekkoatletyce Chojnice 2012
I miejsce Indywidualny Bieg Przełajowy
z okazji Święta Niepodległości w Lęborku
I miejsce Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych
w Lekkoatletyce Łebień 2012 (op. p. Agnieszka Labuda)

INDYWIDUALNE osiągnięcia ucznia MARIUSZA MIANOWSKIEGO:
III miejsce 1 bieg, IV miejsce 2 bieg, V miejsce 3 bieg Grand Prix Lęborka 2011/2012 kategoria open
IV miejsce Bieg po Plaży Grand Prix Sopot 2011
V miejsce Bieg wokół Ołtarza Papieskiego w Sierakowicach 2011
XIImiejsce Mistrzostwa Okręgu w Biegach Przełajowych Sztum 2012 - kategoria junior 3km

INDYWIDUALNE osiągnięcia ucznia ŁUKASZA PRZEPIÓRKI:
I miejsce XXVII Bieg Pokoju w kategorii
chłopców rocznika 1998-1999 w Rumii
II miejsce Indywidualny Bieg Przełajowy
z okazji Święta Niepodległości w Lęborku
III miejsce Mistrzostwa Okręgu w Biegach Przełajowych Sztum 2012 - kategoria junior młodszy 2km
II miejsce Halowe Mistrzostwa Okręgu Młodzików na dystansie 600m Gdańsk 2012
I miejsce XX Bieg Papieski im. Jana Pawła II
w Karlinie na dystansie 2000m
II miejsce Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych
w Lekkoatletyce Łebień 2012 na dystansie 600m
(op. p. Agnieszka Labuda)
Wyróżnienie na Gali Sportu Powiatu Lęborskiego w Cewicach w kategorii Sportowe Odkrycie Roku 2011

POZOSTAŁE OSIĄGNIĘCIA W LEKKOATLETYCE:
II miejsce Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych
w Lekkoatletyce Łebień 2012 600m - Alicja Tobolska
(op. p. Agnieszka Labuda)
VI miejsce Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych
w Lekkoatletyce Łebień 2012 2000m - Jakub Przepiórka
(op. p. Agnieszka Labuda)
I miejsce Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka 2011/2012 drużynowo: Mateusz Górski, Mariusz Mianowski, Arkadiusz Domaros, Jakub Przepiórka, Łukasz Przepiórka (op. p. Andrzej Kurzydło)

II miejsceMiejskie Międzyszkolne Sztafety Przełajowe Chłopców
II miejsceMiejskie Międzyszkolne Sztafety Przełajowe Dziewcząt
(op. p. Agnieszka Labuda)


STRZELECTWO SPORTOWE

INDYWIDUALNE osiągnięcia uczennicy JULII ITRYCH:
II miejsce Strzelanie z broni pneumatycznej o Puchar Gdyni
II miejsce Strzelanie z broni kulowej w pozycji leżącej o Puchar Amicusa
II miejsce Strzelanie z broni kulowej
w trzech postawach leżącej o Puchar Amicusa
III miejsce Strzelanie z broni pneumatycznej
o Puchar Amicusa
XIV miejsce Międzynarodowe Zawody Strzeleckie o Puchar Łeby
2xII miejsce i III miejsce Amicus Cup 2011 w strzelectwie sportowym
I miejsce Mistrzostwa Województwa Pomorskiego "Ligi Obrony Kraju"
z broni pneumatycznej w konkurencji Kpn-40
w kategorii juniorów młodszych"
I miejsce VIII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego
w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej

INDYWIDUALNE osiągnięcia uczennicy KORNELII DEMBIŃSKIEJ:
I miejsce VIII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego
w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej
II miejsce IV Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka z pistoletu pneumatycznego w Nowogardzie

INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA UCZNIA Macieja Szturo:
2xI miejsce i III miejsce Amicus Cup 2011 w strzelectwie sportowym
III miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Strzelectwie Sportowym
I miejsce Amicus Cup 2011 w strzelectwie sportowym w karabinie sportowym młodzików Lębork
I miejsce Amicus Cup 2011 w strzelectwie sportowym w karabinie pneumatycznym Lębork

KOSZYKÓWKA

II miejsce Aktywne Pomorze - Turniej Koszykówki Chłopców
pod patronatem Stowarzyszenia "Trefl", firmy Gaz System S.A.
i klubu Trefl Sopot S.A.
(op. p. Marcin Klukowski)

PIŁKA SIATKOWA

II miejsce Wojewódzki turniej siatkówki "Volleymania" Słupsk 2011"
(op. p. Marcin Klukowski)
II miejsce Międzyszkolny Mikołajkowy turniej piłki siatkowej dziewcząt
O Puchar Dyrektora Gimnazjum w Wicku
(op. p. Agnieszka Labuda)
III miejsce Międzyszkolny Mikołajkowy turniej piłki siatkowej chłopców
O Puchar Dyrektora Gimnazjum w Wicku
(op. p. Marcin Klukowski)
I miejsce Turniej siatkarskich dwójek chłopców - Ferie 2012:
Grzegorz Koziacz, Rafał Zajdler
(op. p. Marcin Klukowski)
IV miejsce Turniej siatkarskich dwójek dziewcząt - Ferie 2012:
Karolina Baranowska, Weronika Greźlikowska
(op. p. Marcin Klukowski)
IV miejsce Turniej siatkówki chłopców o Puchar Dyrektora
Gimnazjum Nr2
(op. p. Marcin Klukowski)
II miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w piłce siatkowej dziewcząt
(op. p. Agnieszka Labuda)
II miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w piłce siatkowej chłopców
(op. p. Marcin Klukowski)

UNIHOKEJ
(op. p. Marcin Klukowski)

II miejsce Mistrzostwa Lęborka w unihokeju chłopców
III miejsce Mistrzostwa Lęborka w unihokeju dziewcząt

PIŁKA NOŻNA
(op. p. Andrzej Kurzydło)

IV miejsce Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2012 dziewcząt I etap Nowa Wieś Lęborska
III miejsce Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2012 chłopców I etap Lębork
I miejsce Powiatowy halowy turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2011 chłopców
I miejsce Powiatowy halowy turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2011 dziewcząt
III miejsce Powiatowy halowy turniej piłki nożnej
O Puchar Dyrektora ZS w Leśnicach
IV miejsce Powiatowy halowy turniej piłki nożnej OLIMP CUP 2011 chłopców rocznik 98
II i IV miejsce chłopców, III miejsce dziewcząt Moje Euro 2012 na Orliku - Łebunia 2012 - Powiatowy turniej piłki nożnej chłopców i dziewcząt
III miejsce Mistrzostwa Lęborka w piłce nożnej szkół gimnazjalnych chłopców

PŁYWANIE
(op.p. Robert Degler)

II miejsce Mistrzostwa Lęborka w sztafetach pływackich dziewcząt:
Agata Felsztiger, Bogumiła Frąckowiak, Weronika Greźlikowska, Klaudia Kisielewska, Natalia Madziąg, Julia Mazurkiewicz, Aleksandra Tobisz, Oliwia Ślusarczyk, Lilia Wiczkowska
II miejsce Mistrzostwa Lęborka w sztafetach pływackich chłopców: Kordian Banaszek, Michał Bradtke, Bartosz Filipów, Marcin Kamionka, Fabian Rzoska, Piotr Sikora, Skołd Łukasz, Patryk Szulc, Rafał Zajdler, Tomasz Ziemian

TANIEC TOWARZYSKI

INDYWIDUALNE osiągnięcia uczennicy DARII TOBERY:
I miejsce VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
O Puchar Burmistrza Polanowa
IV miejsce Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Gdańsk 2011
III miejsce Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
"O koszyczek Truskawek" Szczecinek 2012
II miejsce Ogólnopolska i Pomorska Wakacjada Taneczna w Kobylnicy