Dni Mózgu 2019 na UG

Dnia 15 marca klasa VIIe wraz z opiekunami p. A. Gwazdacz-Białaszewską i p. R. Chromczuk uczestniczyła w wykładach, warsztatach oraz pokazach laboratoryjnych na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale biologii w ramach corocznej akcji Dni Mózgu w Trójmieście. Dni Mózgu to wydarzenie, które odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu – Brain Awareness Week, którego celem jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Adresowane do wszystkich wykłady, warsztaty oraz pokazy laboratoryjne były doskonałą okazją na zgłębienie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu, a także na poznanie warsztatu pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów. W tym roku Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim były zorganizowane po raz 9. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu ponieważ wszystkie atrakcje przygotowane przez UG były dostosowane do odbiorcy. Uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach pt. “Łasy umysł, czyli skąd bierze się miejsce na deser” oraz “Historii filmowych kilka o dorastaniu”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gdzie młodzież naszej szkoły mogła doświadczyć kurczenia mięśni pod wpływem impulsów elektrycznych docierających do nich nerwami.