Dzień Edukacji Narodowej na wesoło :-)

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października w naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas drugich gimnazjum  pod kierunkiem nauczycieli: p..A. Halas, p. B. Mateńki, p. A. Gryfkowiec i p. F. Byczuk. Młodzi artyści piosenką, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Podczas uroczystej gali uczniowie wręczyli nauczycielom „Złote Siódemki” w następujących kategoriach:

·         najsurowszy nauczyciel

·         najprzyjaźniejszy nauczyciel

·         najpiękniejszy uśmiech

·         najmodniejszy look

·         najbardziej wycieczkowy nauczyciel.

Na zakończenie akademii pracownikom szkoły wręczono własnoręcznie wykonane słodkie upominki, po czym głos zabrał dyrektor szkoły p. Kazimierz Wielgus , który mówił o trudnej i jakże ważnej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.