IIa kontra umysłowe szarady!

Ćwiczenia umysłowe to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących form wypoczynku. W grudniowy piątek uczniowie klasy IIA wyjechali na wycieczkę do Escape Room w Gdańsku, by przeżyć niesamowite przygody w sercu miasta. Escape room to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego gdzie  gracz sprzed ekranu monitora zostaje osobiście wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju.

Pięć drużyn musiało wydostać się z pomieszczeń takich jak: The Room Of The Lost Child – pokój zaginionego dziecka, The Lab Of Dr. Lev Pasted laboratorium szalonego naukowca,  The Office Of John Monroe – biuro angielskiego detektywa , The Amber Room – tajemnica bursztynowej komnaty,  The Flight No. C4 – lot z bombą na pokładzie. Wydostanie się z tych pomieszczeń wymagało od uczniów znajomości języka angielskiego, historii, pracy zespołowej, kreatywnego myślenia oraz spostrzegawczości. Każda z przygód to walka z czasem oraz szereg zadań logicznych i zręcznościowych. Wszystkie drużyny doskonale współpracowały i zakończyły swoją przygodę sukcesem.  Nie do wiary, jak szybko i trwale poprawia się spostrzegawczość, logiczne rozumowanie, zdolność do wyciągania poprawnych wniosków… Co więcej, zagadki i zadania wciągają, pozwalają oderwać się od problemów dnia codziennego i zajrzeć do świata czystej abstrakcji.