Światowy Dzień Autyzmu

Dnia 4 kwietnia obchodiliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach, mających na celu przybliżenie im tego zagadnienia. Podczas zajęć, dostosowanych do odpowiednich grup wiekowych, uczniowie obejrzeli krótkie filmiki, które w ciekawy sposób wyjaśniły im, czym jest autyzm. Następnie za pomocą różnorodnych zabaw, gier i ćwiczeń, uczniowie mogli poznać świat oczami autysty i zrozumieć na jakie trudności inni natrafiają każdego dnia. Klasy starsze miały okazję do spotkania z rodzicem dziecka ze spektrum autyzmu, co pozowliło im na jeszcze bliższe poznanie tego zagadnienia.

Niewątpliwie możemy stwierdzić, że był to bardzo niebieski i radosny dzień w naszej szkole, jednak wiedza, którą wynieśliśmy z zajęć, z całą pewnością ułatwi nam zrozumienie tego, czym jest autyzm i pozwoli nam lepiej poznać drugiego człowieka.