Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Bohaterów Westerplatte
w Lęborku

SP7 w Lęborku - adres
ul. Piotra Skargi 52, 84-300 Lębork

Karta rowerowa – egzamin praktyczny

Karta rowerowa – egzamin praktyczny

W środę 15.06 grupa uczniów z klas IV i V po pozytywnie zdanym egzaminie teoretycznym na kartę rowerową podeszła do drugiej części – egzaminu praktycznego, który odbył się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. W miasteczku ruchu drogowego, pod fachowym okiem policjantów, uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego w praktyce oraz sprawnego manewrowania jednośladem. Wszyscy poradzili sobie z zadaniami doskonale, choć nie obyło się bez stresu. Uczniowie mogli liczyć na wsparcie p. Anetty Halas i p. Grzegorza Stolz, którzy czuwali nad zdającymi.
Po podsumowaniu egzaminu przez policjantów, wszyscy uśmiechnięci wrócili do szkoły. Karty rowerowe trafią do uczniów jeszcze przed końcem roku szkolnego i pozwolą im na samodzielne poruszanie się rowerem po drogach. Bardzo dziękujemy lęborskiej policji za współpracę.