Konkurs “Moja Mała Ojczyzna – Lębork”

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy “0” wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole nr 5 “Moja Mała Ojczyzna – Lębork”. Konkurencje wzorowane były na grze planszowej “Trasa Paula Nipkowa”. Jednym z zadań było wykonanie pionka do gry w formie lęborskiego zabytku. Dzieci przygotowały pionek przedstawiający Basztę Bluszczową. Dzięki grze uczniowie mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących naszego miasta np.: ile żabek znajduje się na fontannie, skąd wzięła się nazwa Baszta Bluszczowa, w jakim parku znajduje się wieża ciśnień oraz wiele innych. Dzięki pracy zespołowej dzieci szybko poradziły sobie z ułożeniem puzzli, kodowaniem, układaniem zdań z rozsypanki wyrazowej oraz tworzeniem nazwy miasta z patyczków kreatywnych. To był niezapomniany dzień, pełen wrażeń, pozytywnych emocji oraz koleżeńskiej rywalizacji. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.