Rekord w udzielaniu pierwszej pomocy organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pod hasłem „ Ratujemy i Uczymy Ratować”

Podstawowym  celem przeprowadzonej akcji było podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca. WOŚP co roku w całej Polsce organizuje bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. W ten sposób dzieci mogą sobie przypomnieć w jaki sposób należy udzielać  pierwszej pomocy.

W środę (16.10), równo o godz. 12.30 akcja  rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Bohaterów Westerplatte w Lęborku. Na specjalnie zaproszenie dyrektora szkoły Kazimierza Wielgusa oraz organizatorów akcji: Marzeny Lange i  Alicji  Świtki przybyli do nas funkcjonariusze: Komendy Powiatowej Policji w Lęborku; Ochotniczej Służby Ratunkowej w Lęborku; Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku oraz żołnierze  Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemierowicach. Żołnierze i Służby Ratunkowe przyjechały w pełnej gotowości do współpracy z nami. Osobami rozpoczynającymi bicie rekordu w naszej szkole byli wicedyrektor Małgorzata Stenka oraz dyrektor szkoły Kazimierz Wielgus. W akcji wzięło udział  123 uczniów klas I-III, ośmiu nauczycieli oraz dyrekcja szkoły. Ćwiczenia zostały wykonane na pięciu fantomach w obecności ratowników medycznych.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w całej akcji i z przejęciem obserwowali udzielanie pierwszej pomocy przez pozostałych uczniów. Mamy ogromną nadzieje, ze wiedza przekazana dzisiaj zostanie z dziećmi na zawsze. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tym ważnym dla nas przedsięwzięciu.