Tylko razem możemy coś zmienić

Tylko razem  możemy coś zmienić –  pod taki hasłem uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Panią Anię i Marlenę. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy na temat zjawiska agresji i przemocy, uświadomienie, jak ważne jest zwalczanie tych zjawisk, wzmocnienie poczucia własnej wartości i obrazu własnego ja.Uczniowie obejrzeli prezentację Uczę się żyć bezpiecznie – STOP agresji i przemocy w szkole, dzięki której dowiedziały się o sposobach unikania przemocy w środowisku szkolnym, jak również poznały negatywne konsekwencje tych zjawisk.Dzieci często nie zdają sobie sprawy, jak wiele zależy od nich i ich reakcji na przemoc, która przytrafia się im lub ich rówieśnikom – że swoją postawą mogą powiedzieć „STOP przemocy”!. To, jak postąpią w zetknięciu z agresywnymi zachowaniami, ma ogromne znaczenie dla przeciwdziałania takim negatywnym zjawiskom. Na zakończenie zajęć odbyły się wybory Króla Dobrego Zachowania wg znanych dzieciom z klasy I zasad i reguł .Wyboru spośród koleżanek i kolegów dokonały  same dzieci. W klasie II b Królem Dobrego zachowania został  Nikodem, zaś w klasie II a Daria.