Wycieczka edukacyjno-rekreacyjna do Poronina

W dniach 6-10 maja br. uczniowie klasy VIII a, VIII b i VIII g wzięli udział  w szkolnej wycieczce do Poronina. Naszą przygodę rozpoczęliśmy prawdziwą lekcją historii, zwiedzając Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Wizyta ta na długo pozostanie w naszej pamięci a konsekwencje tego, do czego prowadzi nienawiść i brak tolerancji, na zawsze będą nam towarzyszyły.

Kolejnym punktem naszej wycieczki były Termy Chochołowskie, gdzie mogliśmy zadbać o naszą kondycję, przygotowując się do pieszej wyprawy nad Morskie Oko. Pokonując własne słabosci, mogliśmy podziwiać piękno i uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Spragnieni górskich wycieczek, wybraliśmy się również do Doliny kościeliskiej, której głównym celem było zwiedzanie Jaskini Mroźnej.

Po męczących wyprawach, ponownie mieliśmy szansę na regenerację sił, pływając w wodach termalnych.

Oczywiście podczas naszej wyprawy nie zabrakło spaceru po słynnych zakopiańskich Krupówkach oraz degustacji oscypków.

Przez całą wycieczkę humory wszystkim dopisywały i na pewno chętnie powrócilibyśmy  tam jeszcze raz.