Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2024″

W dniu 21 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2024″. Konkurs trwał 75 minut, a uczestnicy zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do rozwijania umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i kreatywnego podejścia do matematyki. Uczestnictwo w konkursie to szansa na zrozumienie, że matematyka jest uniwersalnym językiem, który łączy ludzi na całym świecie. Konkursy matematyczne rozwijają u uczestników umiejętność pracy pod presją czasu i radzenia sobie z wyzwaniami. Każdy udział to cenny trening umysłu i budowanie pewności siebie.
Konkurs „Kangur” to nie tylko rywalizacja, ale także inspiracja do dalszej nauki matematyki. Uczestnicy mogą odkryć fascynujący świat liczb, figur geometrycznych i abstrakcyjnych zagadek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali tangram chiński, który jest ciekawą i edukacyjną zabawką geometryczną.
Życzymy naszym uczniom powodzenia i trzymamy kciuki za ich sukcesy w konkursie!