Szko艂a Podstawowa nr 7 w L臋borku

SP7 w L臋borku - adres
ul. Piotra Skargi 52, 84-300 L臋bork

Uwaga! Konkurs dla uczni贸w klas IV-VIII SP馃檪

Zach臋camy do udzia艂u w konkursie matematyczno – plastycznym “Portret s艂ynnego matematyka”.

Aby wzi膮膰 w nim udzia艂, nale偶y wykona膰 dowoln膮 technik膮 (format nie wi臋kszy ni偶 A3) portret s艂ynnego matematyka lub innego uczonego, kt贸ry zajmowa艂 si臋 t膮 dziedzin膮 nauki.

Na pierwszej stronie powinny by膰 zapisane imi臋 i nazwisko portretowanego uczonego wraz z informacj膮 o latach, w kt贸rych 偶y艂.

Prace nale偶y dostarczy膰 do Pani Anny Miotk-P艂otka, w terminie do 19.03.2024 r., przes艂ane zostan膮 do siedziby wydawnictwa GWO.

Wszystkie potrzebne informacje znajduj膮 si臋 na stronie www.portret.gwo.pl.

Przyk艂ady ewentualnych portretowanych:

Tales z Miletu, Pitagoras, Archimedes, Euklides, Al-Chwarizmi, Leonardo Fibonacci, Fran莽ois Vi猫te, Ren茅 Descartes, Pierre de Fermat, Leonhard Euler, Enrico Fermi, czy te偶 bardziej wsp贸艂cze艣ni Zofia Kowalewska,

Marian Rejewski, Stanis艂aw Ulam, Stefan Banach.

呕yczymy przyp艂ywu inspiracji i powodzenia 馃槃